Baroš a Šmicer triumfovali v Liverpoolem v Lize mistrů

Fotbalisté Liverpoolu zvítězili v dramatickém finále Ligy mistrů nad AC Milán 3:2 v penaltovém rozstřelu a po 21 letech získali nejcennější evropskou klubovou trofej. V normální hrací době i po prodloužení skončil zápas nerozhodně 3:3, i když italský klub vedl v poločase 3:0. Jedním gólem se na vyrovnání podílel Vladimír Šmicer, který navíc zaznamenal rozhodující trefu v rozstřelu. 85 minut odehrál další český fotbalista Milan Baroš.

Liga mistrů

Liga mistrů | Foto: UEFA

AC Milán - FC Liverpool 3:3 (3:0), na penalty 2:3 Branky: 39. a 43. Crespo, 1. Maldini - 54. Gerrard, 56. Šmicer, 60. Xabi Alonso. Penalty proměnili: Tomasson, Kaká - Hamann, Cissé, Šmicer. Neproměnili: Serginho, Pirlo - Riise. Rozhodčí: Mejuto González - Samaniego, Plou (všichni Šp.). ŽK: Carragher, Baroš (oba Liverpool). Diváci: 68.000. AC Milán: Dida - Cafú, Nesta, Stam, Maldini - Gattuso (112. Rui Costa), Pirlo, Seedorf (86. Serginho) - Kaká - Ševčenko, Crespo (85. Tomasson). Trenér: Ancelotti. Liverpool: Dudek - Finnan (46. Hamann), Carragher, Hyypiä, Traoré - Luis García, Gerrard, Xabi Alonso, Riise - Kewell (23. Šmicer) - Baroš (85. Cissé). Trenér: Benítez.

Filip Šedivý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít