Baseball a softbal byly vyškrtnuty z olympiády

Baseball a softbal budou vyřazeny z programu olympijských her v roce 2012. Rozhodlo o tom dnešní hlasování Mezinárodního olympijského výboru. Místa, která uvolní, přitom zůstanou prázdá. Ani jednomu z pětice uchazečů, jimiž byly ragby, golf, squash, karate a inline bruslení, se totiž nepodařilo přesvědčit nadpoloviční většinu hlasujících.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Baseball

Oba vyřazené sporty se do programu her dostaly poměrně pozdě. Baseball v roce 1992, příbuzný softbal pro ženy o čtyři roky později. Jejich pozice byla v poslední době hodně nejistá. Baseball nedokázal zajistit na hrách účast nejlepších profesionálů z americké ligy a představitelům MOV byl trnem v oku i poněkud benevolentní přístup šéfů baseballu k dopingu. Softbal nikdy nezískal celosvětovou oblibu. Návrh vyřadit softbal i baseball z programu ležel na stole už před třemi roky. Tehdy se o něm vůbec nehlasovalo. "Vyšlo" to až letos. Třetím ohroženým sportem byl tehdy moderní pětiboj, ale ten dnes svou olympijskou budoucnost uhájil.

O uvolněná místa se ucházely golf, ragby, squash, karate a inline bruslení. Squash a karate získaly v prvním kole nejvíc hlasů, ale ve druhém na předepsanou dvoutřetinovou většinu také nedosáhly. Pro squash hlasovalo 39 a pro karate 38 členů MOV, proti bylo v obou případech 63 delegátů.

Adam Pražák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme