Baseball a softbal byly vyškrtnuty z olympiády

Baseball a softbal budou vyřazeny z programu olympijských her v roce 2012. Rozhodlo o tom dnešní hlasování Mezinárodního olympijského výboru. Místa, která uvolní, přitom zůstanou prázdá. Ani jednomu z pětice uchazečů, jimiž byly ragby, golf, squash, karate a inline bruslení, se totiž nepodařilo přesvědčit nadpoloviční většinu hlasujících.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Baseball

Baseball

Oba vyřazené sporty se do programu her dostaly poměrně pozdě. Baseball v roce 1992, příbuzný softbal pro ženy o čtyři roky později. Jejich pozice byla v poslední době hodně nejistá. Baseball nedokázal zajistit na hrách účast nejlepších profesionálů z americké ligy a představitelům MOV byl trnem v oku i poněkud benevolentní přístup šéfů baseballu k dopingu. Softbal nikdy nezískal celosvětovou oblibu. Návrh vyřadit softbal i baseball z programu ležel na stole už před třemi roky. Tehdy se o něm vůbec nehlasovalo. "Vyšlo" to až letos. Třetím ohroženým sportem byl tehdy moderní pětiboj, ale ten dnes svou olympijskou budoucnost uhájil.

O uvolněná místa se ucházely golf, ragby, squash, karate a inline bruslení. Squash a karate získaly v prvním kole nejvíc hlasů, ale ve druhém na předepsanou dvoutřetinovou většinu také nedosáhly. Pro squash hlasovalo 39 a pro karate 38 členů MOV, proti bylo v obou případech 63 delegátů.

Adam Pražák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme