Basketbalisté USK Praha prodloužili finále Mattoni NBL

Basketbalisté USK Praha porazili v pátém finálovém utkání domácí ligy na vlastní palubovce Opavu 89:84 v prodloužení a uhájili tak šance na obhajobu titulu. Pražané uhráli druhé vítězství v sérii a snížili stav na 2:3 na zápasy. Svěřenci Milana Šedivého si vynutili šestý zápas, který je na programu v pátek v Opavě, případný rozhodující sedmý duel by se hrál v neděli znovu v Praze na Folimance.

Zatímco na ruce hostů sedla brzy po úvodním rozskoku jistota, vysokoškoláci se trápili celý první poločas, který nakonec prohráli 29:41. Po přestávce se ovšem vývoj zápasu zcela obrátil a dramatický zápas dospěl až do prodloužení. V něm se stal hrdinou Američan Cyrulik, který dal šest z patnácti bodů USK Praha, zatímco hosté bez vyfaulovaného Adžiče přestali stačit.

Zápas viděl v pražské hale Na Folimance Jan Dvořák.

USK Praha - BK Opava 89:84 v prodl. (16:22, 29:41, 55:59, 74:74)

Body: Cyrulik 25, Treml 22, Kubálek 12 - Adžič 20, Staněk 14, Beneš, Sokolovský a Klapetek po 10.

Trojky: 10:6. Fauly: 29:33, pět chyb: 41. Adžič, 43. Vukosavljevič. Trestné hody: 44/31 - 29/24.

Rozhodčí: Zachara, Bruna. Diváci: 1250. Stav série: 2:3.

Filip Šedivý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít