Basketbalistky těsně prohrály s Litvou

České basketbalistky neodčinily na mistrovství Evropy ve Francii páteční prohru se Slovenkami a prohrály i napodruhé - tentokrát s týmem Litvy 80:82. Vidina evropské medaile se tak českým reprezentantkám značně vzdálila.

Už od prvních minut utkání bylo zřetelné, že český výběr bude tahat za kratší konec provazu. Po zaspaném úvodu sice ještě Češky dokázaly se soupeřkami srovnat krok, ale do konce první desetiminutovky si Litevky vybudovaly sedmibodový náskok. Ten v následujících minutách narostl až na patnáct bodů. V závěrečných minutách sice Češky zatlačily Litvu do defensivy, 30 vteřin před koncem snížili na rozdíl jediného bodu, ale na zvrat už bohužel neměly.

Výsledek skupiny B: Litva - Česká republika 82:80 (27:20, 49:37, 63:50), body: Dambrauskaiteová 23, Baranauskaiteová 14, Brazdeikyteová 11, Vadaplaiteová 10, Abromaiteová 9, Vilutyteová 7, Berukstieneová 3, Aleliunaiteová 3, Kurtianitieneová 2 - Jarchovská 20, Machová 15, Vítečková 13, Večeřová 13, Pechová 7, Veselá 5, Blahůšková 3, Stejskalová 2, Bortelová 2. Rozhodčí: Ziemblicki (Pol.), Dravikovskij (Ukr.). Fauly: 20:22. Trestné hody: 22/18 - 31/24. Trojky: 6:6. Diváci: 400. Výsledek skupiny A: Španělsko - Ukrajina 93:65 (24:16, 43:35, 65:51), nejvíce bodů: Anulaová 16, Cebrianová 13, Ponsová 11 - Maščenková 14, Tkačenková 14, Burenoková 12. Rozhodčí: Papadimitriu (Řec.), Bodnár (Maď.). Fauly: 17:17. Trestné hody: 14/9 - 13/11. Trojky: 8:2.

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít