Bauer chtěl z Tour de Ski odjet

Vítězství Lukáše Bauera na Tour de Ski mělo nepříjemnou předehru. Večer se Bauer dozvěděl, že mu Mezinárodní lyžařská federace zpětně odebere prémie za předchozí dva stíhací závody Tour de Ski. V obou případech Bauer dojel do cíle jako první, ale ne v nejrychlejším čase. Lukáš Bauer tvrdí, že FIS neměla tyto závody oficiálně vypsat jako stíhací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Bauer | Zdroj: ČTK

"Byl jsem z toho rozhodnutí hodně rozhozený, dozvěděl jsem se to uprostřed porady. Beze slova jsem se zvedl a šel jsem si balit. Hodně bych tím ztratil po sportovní stránce a přišla by vniveč práce celého servisního týmu, který tady pracuje možná ještě více než závodníci," řekl Bauer.

Šéf Tour de Ski Jürg Capol má odlišný názor: "Je to stejné jako v intervalovém startu. Ani tam přece ten, kdo je nejrychlejší v cíli nemusí být a obvykle není vítězem. Vlastně je to něco podobného. Říkáme tomu handicapový start a je to specialita Tour de Ski. Přesto, že je to její druhý ročník, uznávám, že všechno není perfektní a do příštího roku máme na čem pracovat. Loni byla pravidla úplně stejná a tyhle diskuze nevznikaly," uzavírá Capol.

Problém je v pravidlech Tour de Ski, která jsou vykládána několika způsoby. Další český běžec Martin Koukal dává za pravdu svému kolegovi Lukáši Bauerovi: " FIS a Capol pravdu nemají, protože ten závod je oficiálně vypasný jako stíhací závod starého týpu. A ten v letošních pravidlech vypasný není. Podle pravidel stíhacího závodu je vítěz ten, kdo první protne cílovou čáru. Na vyhlášení jde vítěz dne, ale v pravidlech se nepíše jestli je to ten, kdo první protne cílovou čáru, nebo ten, kdo dojede v nejrychlejším čase," podivuje se Martin Koukal nad nejasností výkladu pravidel.

Štěpán Hrubý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme