Bauera dělily dvě vteřiny od stupňů vítězů

Běžec na lyžích Lukáš Bauer má i po olympijských hrách v Salt Lake City dobrou formu. V závodu Světového poháru na patnáct kilometrů volnou technikou ve finském Lahti obsadil výborné čtvrté místo. Za třetím Torem Ruudem Hofstadem z Norska zaostal o pouhé 2,2 sekundy. Z vítězství se radoval Švéd Per Elofsson, druhý skončil Nor Thomas Alsgaard.

Lukáš Bauer | Foto: SKP Jablonec

Lukáš Bauer se na čtvrtém kilometru dostal na třetí místo. Zbývající část trati běžel čtvrtý s minimálním odstupem na stupně vítězů. Posledním Čechem, který získal medailové umístění v závodu Světového poháru, byl Václav Korunka právě v Lahti v běhu na třicet kilometrů volnou technikou v březnu roku 1993. Druhý český zástupce v Lahti Martin Koukal doběhl devětadvacátý.

Výsledky - muži - 15 km volnou technikou:

1. Elofsson (Švéd.) 35:43,6, 2. Alsgaard -17,1, 3. Hofstad (oba Nor.) -42,8, 4. Bauer (ČR) a Södergren (Švéd.) oba -45,0, 6. Skjeldal (Nor.) -46,5, 7. Piller Cottrer (It.) -57,2, 8. Bolšakov (Rus.) -58,2, 9. Di Centa -59,5, 10. Zorzi (oba It.) -1:02,9, ... 29. Koukal (ČR) -1:33,6