Bělorusové nestačili doma na české fotbalisty v kvalifikaci ME

Česká fotbalová reprezentace dál kráčí za postupem na mistrovství Evropy. Ani v Bělorusku neztratila svou dlouhodobou neporazitelnost a po vítězství 3:1 zůstává v čele tabulky třetí kvalifikační skupiny.

fotbalisté

Přišli ovšem o obránce Jankulovského, který viděl druhou žlutou kartu a pro středeční klíčový duel s Nizozemskem bude v trestu. Favorit nastoupil v Minsku s jedinou změnou v sestavě. Místo zraněného Galáska, jemuž navíc rovněž hrozil karetní trest, nastoupil Týce. Ten se ale na postu defenzivního záložníka od prvního kontaktu s míčem trápil a kupil chybu na chybu. Ostatně ani jeho spoluhráči se dlouho nemohli dostat do hry. V devatenácté minutě si navíc mezi stoperskou dvojicí narazil míč Kutuzov s Bulygou a ten pod pozdě vyběhnuvším gólmanem Čechem dostal nečekaně domácí do vedení.

Krátce poté, co v 37. minutě nahradil Šmicer v záloze Týceho, přišlo české vyrovnání. Nedvěd zakroutil svůj trestný kop z 22 metrů přesně do běloruské branky. Aktivita byla rázem na českých kopačkách a závěr poločasu naznačil, co přijde po přestávce. Změny v rozestavení přišly týmu k duhu. V 54. minutě po přetaženém centru vrátil míč Poborský před branku a Baroš míč poslal do sítě. V 83. minutě se objevil na hřišti čerstvý legionář z Marseille Štěpán Vachoušek a dal zápasu konečnou podobu. Při prvním kontaktu s míčem totiž vyslal do uličky Šmicera, který tříbodový zisk zpečetil.

Výsledek:

Bělorusko - Česká republika 1:3 (1:1)
Branky: 14. Bulyga - 37. Nedvěd, 54. Baroš, 85. Šmicer. Rozhodčí: McCurry - Davis, Cunninhgam (všichni Skot.). ŽK: Romaščenko, Luchvič, Tumilovič, Hleb - Poborský, Jankulovski. Diváci: 8500

Sestavy: Bělorusko: Tumilovič - Luchvič, Ostrovskij, Štanjuk, Rovnějko (90. Chrapkovskij) - Gurenko (83. Voloděnkov), Geraščenko, Kulčij, Romaščenko - Bulyga, Kutuzov (57. Hleb); Česká republika: Čech - Grygera, Bolf, Ujfaluši, Jankulovski - Poborský, Rosický (83. Vachoušek), Týce (36. Šmicer), Nedvěd - Koller, Baroš (66. Hübschman).

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít