Berdych a Šafářová na US Open postupují

Český tenista Tomáš Berdych zahájil US Open vítězstvím nad Francouzem Markem Gicquelem. Devátý nasazený hráč vyhrál 6:3, 7:6, 6:2 a v druhém kole nastoupí buď proti dalšímu francouzskému soupeři Julienu Benneteauovi, nebo Italovi Simonemu Bolellimu. Soupeřkou Lucie Šafářové v druhém kole se stala Němka Andrea Petkovicová.

Tomáš Berdych

Tomáš Berdych | Zdroj: ČTK

Hravě zvládla úvod US Open světová jednička Justine Heninová. Belgická tenistka strávila na centrálním kurtu Arthura Ashe jen 62 minut, než porazila osmnáctiletou Němku Julii Görgesovou, které patří v žebříčku WTA 145. místo a do hlavní soutěže grandslamového turnaje se dostala poprvé v kariéře díky úspěchu v kvalifikaci. Další soupeřkou Heninové, která loni ve finále podlehla Rusce Marii Šarapovové, bude Bulharka Cvetlana Pironkovová.

Výsledky muži 1. kolo: Berdych (9-ČR) - Gicquel (Fr.) 6:3, 7:6 (7:0), 6:2, Gasquet (13-Fr.) - Roitman (Arg.) 7:5, 6:1, 6:2, Mirnyj (Běl.) - Baghdatis (18-Kypr) 6:3, 7:5, 3:6, 7:6 (8:6).
Ženy 1. kolo: Petkovicová (Něm.) - Cohenová (USA) 6:4, 6:1, Pironkovová (Bul.) - Pučkovová (Rus.) 6:3, 6:4.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít