Berdych i Štěpánek skončili ve Wimbledonu v osmifinále

Los letošního Wimbledonu mohl připravit pro české fanoušky pikantní souboj: čtvrtfinále Berdych - Štěpánek. Ani jeden z českých hráčů ale svůj osmifinálový duel nezvládl a o postup mezi nejlepší čtyři se tak utkají Australan Hewitt s Američanem Roddickem. Radku Štěpánkovi nestačilo proti Hewittovi vedení 2:0, Tomáš Berdych neuhrál proti Roddickovi ani set.

Tomáš Berdych | Foto: ČTK/AP

Stejně jako loni skončili čeští tenisté na třetím grandslamu sezóny před branami čtvrtfinále. Zastavily je bývalé světové jedničky.

Štěpánek získal proti Hewittovi úvodní dva sety 6:4 a 6:2 a vypadalo to na hladké vítězství. Australan si pak na začátku třetí sady nechal ošetřit levou nohu a jeho hra se zlepšila. Naopak Štěpánek začal více kazit a Hewitt se dostal do vedení už 4:0. Obraz hry se nezměnil ani po té, co bylo utkání vůbec poprvé na letošním Wimbledonu přerušeno kvůli dešti. Po hodinové přestávce vítěz turnaje z roku 2002 pokračoval ve zlepšeném výkonu a po setech 6:1, 6:2 a 6:2 otočil zápas ve svůj prospěch. Radek Štěpánek tak zůstal krůček od vyrovnání svého nejlepšího grandslamového výsledku. Mezi nejlepší osmičkou byl právě v All England Clubu v roce 2006.

Posledním Čechem v turnajovém pavouku tak zůstal Tomáš Berdych, který mohl v případě postupu narazit ve čtvrtfinále právě na Hewitta. Američan Andy Roddick však byl nad jeho síly. Český daviscupový reprezentant s ním sehrál dvě vyrovnané sady, ve kterých si oba hráči dlouho drželi své servisy. Dvojnásobný finalista turnaje Roddick ale v obou lépe zvládl koncovky. Třetí set pak už byl zcela v jeho režii a Roddick tak i díky 24 esům vyhrál za hodinu a 48 minut 7:6, 6:4 a 6:3.

Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít