Berdych postoupil v Melbourne do osmifinále a čeká ho Federer

Tomáš Berdych si potřetí za sebou zahraje na Australian Open osmifinále. Český tenista zvládl souboj se Švýcarem Stanislasem Wawrinkou, když vyhrál 4:6, 6:1, 6:3 a 6:4. O postup do čtvrtfinále se utká s bývalou světovou jedničkou, dalším Švýcarem Rogerem Federerem. Naopak Lucie Šafářová ve třetím kole neuspěla. Francouzce Marion Bartoliové podlehla 6:3, 2:6 a 1:6.

Tomáš Berdych

Tomáš Berdych | Zdroj: ČTK

Berdych nevstoupil do zápasu s turnajovou patnáctkou dobře a prohrál hned své úvodní podání. Wawrinka dovedl nakonec set do vítězného konce. Od druhého setu se český tenista zlepšil a ve čtvrtém setu za stavu 5:4 proměnil hned první mečbol při servisu soupeře. O postup do čtvrtfinále se Berdych utká stejně jako loni s Rogerem Federerem. S bývalou světovou jedničkou nemá Berdych dobrou bilanci - sedm duelů z osmi prohrál.

Šafářová potvrdila, že se jí proti Bartoliové nedaří. S francouzskou tenistkou prohrála i třetí vzájemný duel. Zápas sice začala výborně a první set vyhrála 6:3. Poté jí ale přestal fungovat servis a zbylé dvě sady prohrála 2:6 a 1:6. Bartoliovou teď čeká utkání se světovou jedničkou Srbkou Jelenou Jankovičovou.

To její krajanka, pátá nasazená Ana Ivanovičová, v Melbourne překvapivě dohrála. Loňská finalistka prohrála s Ruskou Alisou Klejbanovovou ve třech setech. V úspěšném tažení pokračuje domácí Jelena Dokičová. Australian Open hraje po třech letech a už postoupila do osmifinále, když vyřadila jedenáctou nasazenou Dánku Caroline Wozniackou.

S Australian Open se rozloučil Francouz Fabrice Santoro. Šestatřicetiletý tenista prohrál s Američanem Andym Roddickem 3:6, 4:6 a 2:6 a další cestu jako profesionální hráč už nepodnikne. Na rozloučenou dostal od ředitele turnaje Craiga Tileyho láhev šampaňského.

3. kolo - muži:

Federer (2-Švýc.) - Safin (26-Rus.) 6:3, 6:2, 7:6 (7:5), Berdych (20) - Wawrinka (15-Švýc.) 4:6, 6:1, 6:3, 6:4, Roddick (7-USA) - Santoro (Fr.) 6:3, 6:4, 6:2, Djokovič (3-Srb.) - Delic (USA) 6:2, 4:6, 6:3, 7:6 (7:4), Del Potro (8-Arg.) - Muller (Luc.) 6:7 (5:7), 7:5, 6:3, 7:5, Čilič (19-Chorv.) - Ferrer (11-Šp.) 7:6 (7:5), 6:3, 6:4, Robredo (21-Šp.) - Lu Yen-hsun (Tchaj-wan) 6:1, 6:3, 6:2

3. kolo - ženy:

Bartoliová (16-Fr.) - Šafářová 3:6, 6:2, 6:1, Safinová (3-Rus.) - Kanepiová (25-Est.) 6:2, 6:2, Zvonarevová (7-Rus.) - Erraniová (It.) 6:4, 6:1, Petrovová (10-Rus.) - Voskobojevová(Kaz.) 6:1 skreč, Jankovičová (1-Srb.) - Sugijamaová (26-Jap.) 6:4, 6:4, Cornetová (15-Fr.) - Hantuchová (19-SR) 4:6, 6:4, 6:2, Dokičová (Austr.) - Wozniacká (11-Dán.) 3:6, 6:1, 6:2, Klejbanovová (29-Kaz.) - Ivanovičová (5-Srb.) 7:5, 6:7 (5:7), 6:2