Biatlonistka Losmanová senzačně 4., Masařík až 20.

Švédská biatlonistka Magdalena Forsbergová vyhrála s přehledem stíhací závod na 10 kilometrů v rakouském Hochfilzenu. Česká reprezentantka Kateřina Losmanová obsadila výborné čtvrté místo. Losmanová vybíhala na trať pátá díky výsledku ve čtvrtečním sprintu a zásluhou solidní střelby, při níž pouze dvakrát minula, si o místo polepšila. Ole Einar Björndalen vyhrál dnešní stíhací závod na 12,5 kilometru Světového poháru. Nor i přes osm trestných kol za chyby na střelnici udržel v rakouském Hochfilzenu první místo ze čtvrtečního sprintu a díky běžeckému výkonu se radoval z druhého úspěchu v sezóně.

biatlon

biatlon | Foto: Salt Lake 2002

Švédka jako jediná bezchybně střílela a druhou v pořadí Olgu Zubrilovou z Ukrajiny porazila o více než tři minuty. Třetí skončila Němka Uschi Dislová, která Losmanovou porazila jen o pět vteřin. Další česká reprezentantka Irena Česneková obsadila 46. místo a Radka Doskočilová závod nedokončila.

Mezi muži získali zbylá dvě místa na stupních vítězů němečtí biatlonisté. Druhý skončil Frank Luck a třetí Ricco Gross, který ve finiši předběhl Rusa Pavla Rostovceva. Čtveřice českých biatlonistů dokázala ve sprintu bodovat. Ivan Masařík doběhl dvacátý, Petr Garabík skončil dvaadvacátý a hned za ním proběhl cílem Roman Dostál. Na třicáté poslední bodované pozici skončil Zdeněk Vítek.

Výsledky - ženy (10 km):

1. Forsbergová (Švéd.) 30:26,7 (0 trest. okruhů), 2. Zubrilová (Ukr.) -3:13,3 (3), 3. Dislová (Něm.) -3:20,2 (5), 4. Losmanová (ČR) -3:25,6 (2), 5. Holantiová (Fin.) -3:30,3 (2), 6. Glagowová -3:37,9 (4), 7. Henkelová -3:45,2 (6), 8. Wilhelmová (všechny Něm.) -3:48,5 (4), 9. Pylevová (Rus.) -3:53,3 (2), 10. Apelová (Něm.) -4:00,4 (5), ...46. Česneková -8:07,4 (5), ...Doskočilová (obě ČR) závod nedokončila.

Muži (12,5 km):

1. Björndalen (Nor.) 34:27,5 (8 trest. okruhů), 2. Luck -22,3 (1), 3. Gross (oba Něm.) -26,3 (0), 4. Rostovcev (Rus.) -27,0 (1), 5. Poirée (Fr.) -32,7 (3), 6. Morgenstern (Něm.) -51,2 (2), 7. Majgurov -1:04,9 (2), 8. Kočkin -1:05,4 (1), 9. Hietalahti (Fin.) -1:05,6 (4), 10. Andresen (Nor.) -1:23,5 (7), ...20. Masařík -2:02,2 (2), 22. Garabík -2:16,4 (2), 23. Dostál -2:19,1 (4), 30. Vítek (všichni ČR) -2:57,6 (5).

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít