Bílí tygři sesadili Slavii z čela tabulky

Hokejisté Liberce porazili na svém ledě Litvínov 3:0 a vyhoupli se na první místo extraligové tabulky. Slavie svůj zápas s Pardubicemi předehrávala a mohla tak jen čekat, jestli Liberec zvítězí a dostane se před ní. Zlín pokořil Kladno 4:0 a bodově se dotáhl na třetí Vítkovice, ty totiž doma nestačily na Spartu a prohrály 2:3. Naopak poslední Vsetín, který po příchodu nové trenérské dvojice začal pravidelně bodovat, tuto sérii neprodloužil. Po prohře V Českých Budějovicích 1:2 zůstává se ztrátou čtrnácti bodů poslední. Na Moravě se tento víkend nedařilo Kladnu, to v pátek prohrálo s Vítkovicemi 0:1 a branku nevstřelilo ani dnes Zlínu a prohrálo 0:4. Naopak v posledních dvou zápasech se dařilo Plzni, ta získala 5 bodů. Na Spartě vyhrála 2:1 v prodloužení a doma dnes zvítězila 4:1 nad Znojmem. O body se spravedlivě podělily Karlovy Vary a Třinec. Oba soupeři mají shodně 34 bodů a ani vzájemný souboj je nerozsoudil, utkání skončilo 2:2 po prodloužení.

HC Bílí tygři

Výsledky 25. kola:

Bílí Tygři Liberec - Chemopetrol Litvínov 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Vaic (Podkonický), 24. Víšek, 57. Jiruš (Podkonický, Vaic)
Rozhodčí: Mikula - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 9:12, navíc Šachl (Liberec) 10 min. Využití: 1:0
Diváci: 4689

Vítkovice Steel - Sparta Praha 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 22. Kropáč (Jasečko), 27. Tomášek - 26. Kašpařík (Netík), 46. Marek (Netík), 47. Marek (Ton)
Rozhodčí: Blecha - Čech, Chytil. Vyloučení: 5:8, navíc J. Štefanka (Vítkovice) 10 minut. Bez využití
Diváci: 8042

České Budějovice - Vsetínská hokejová 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 38. Gřegořek (Krátoška), 40. Posmyk (Krátoška) - 19. Valko
Turčan - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:4, navíc Šimánek 10 min., Jindra (oba České Budějovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0
Diváci: 3297

Hamé Zlín - Rabat Kladno 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. M. Čech (Barinka, I. Rachůnek), 22. Kristek (Nosek), 24. Hamrlík (Blaťák, Leška), 55. Barinka (Rachůnek)
Rozhodčí: Konc (SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 9:10, navíc Ševc (Kladno) 10 min. Využití: 2:0
Diváci: 4544

Energie Karlovy Vary - Oceláři Třinec 2:2 po prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Košťál (Pech, Dvořák), 37. J. Řezníček (Dvořák) - 18. Hašek (Chmelíř, Kudrna), 54. Výtisk (Skořepa, Paroulek)
Rozhodčí: Rejthar - Čížek, Padevět. Vyloučení: 3:10, navíc Skuhravý 5 min. a do konce utkání - Peterek 10 min. Bez využití
Diváci: 3000

Lasselsberger Plzeň - Znojemští Orli 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Zelenka, 32. Kracík (Andrašovský), 53. Trnka, 59. A. Padělek (Nedoma) - 24. Erat (Uram, Ludvík)
Rozhodčí: Husička - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0