Bílí tygři ulovili Kladno

Hokejisté Liberce si vybojovali právo startu v příštím ročníku extraligy Českého Telecomu. V pátém utkání baráže totiž porazili Kladno 2:1 na jeho ledě a celkově v baráži zvítězili 4:1. Skóre zápasu otevřel ve 22. minutě liberecký Jiří Kudrna. Kladno sice díky trefě Michala Havla ze 40. minuty srovnalo, ale postupový gól vstřelil v 50. minutě bek Jan Kudrna, jenž střelou za modrou čárou překvapil brankáře Zdeňka Orcta. Kladno je po Jihlavě teprve druhým extraligovým týmem, který v pětileté historii baráže sestoupil.

Extraliga

Extraliga | Foto: Jan Rosenauer

Vagnerplast Kladno - Bílí Tygři Liberec 1:2 (0:0, 1:1, 0:1), branky a nahrávky: 40. Havel (D. Hájek, Gardoň) - 22. Jiří Kudrna (M. Hájek), 50. Jan Kudrna (Falta). Rozhodčí: Minář, T. Svoboda - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4000. Konečný stav série: 1:4.

Kladno: Orct - Kruliš, D. Hájek, Cartelli, Skrbek, Skuhrovec, J. Dlouhý - Plekanec, Gardoň, Klimt - Horna (41. Skuhravý), M. Havel, Hořava - R. Kysela, Kalla, Geffert.

Liberec: Falta - M. Beránek, Krstev, Vála, Jan Kudrna, Moravec, Kočí, Holub - Rozsíval, Musil, Jankových - Kábrt, Horčička, Jiří Kudrna - M. Hájek, Moskal, Plodek - Víšek, Nýč, Paleček.

Jan Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít