Bobrovský: "Postup ze skupiny bude úspěchem"

Možná na poslední chvíli, sotva tři týdny před evropským šampionátem ve Francii, který se bude konat od 14. září, se v Nymburce sešla patnáctka basketbalistek. Po dvou přátelských utkáních s Ukrajinou se reprezentace přesunula do Brna, kde v halách na Králově poli dohání rozjetý vlak přípravy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká basketbalová federace totiž při rozhodování o prioritách letošního léta upřednostnila výběr juniorek, který se jí za důvěru odvděčil triumfem na červencovém světovém šampionátu v Brně. Trenéru seniorek Janu Bobrovskému tak na definitivní přípravu zbylo jen pár týdnů, a to ještě vybrané junuiorky dorazily na poslední chvíli před zápasy s Ukrajinou, a ještě po nich pak přišla omluvenka od zraněné Kamily Vodičkové. Jan Bobrovský si ale na "pobyt na druhé koleji" nestěžuje. "Já myslím, že jsme se na těch prioritách všichni jasně domluvili. Jen jsem nepočítal s tím, že juniorky přijdou až před čtrnácti dny, protože ještě hrály kvalifikaci evropského šampionátu výběrů do dvaceti let," uvedl trenér, který ale přiznává, že podobný přístup se na týmu nutně musí podepsat.

Jana Bobrovského mnohem více trápí absence hráček, které měly být pilíři týmu. Křídelnici Evu Němcovou a pivotku Kamilu Vodičkovou totiž shodně vyřadily problémy s koleny. Navíc mu oproti kádru, který na ME 1999 v Polsku vybojoval páté místo, chybí další dvě hráčky základního kádru. Andrea Samsonová ukončila kariéru a Romana Hamzová se v době konání šampionátu chystá přivést na svět potomka. "Musíme pracovat s tím, co máme," odmítl Bobrovský "hru na kdyby", a odmítl i spekulovat o šancích svého výběru. "Bude pro nás velkým úspěchem, pokud postoupíme ze skupiny. Ve čtvrtfinále to pak už bude hop nebo trop, jestli postoupíme mezi poslední čtyři, nebo budeme hrát ve skupině o páté až osmé místo." Spokojen ale je s tím, jak rychle se mu povedlo zkloubit práci zkušených borkyň s nadšeným mládím juniorek. "Některé z nich jsou takové individuality, že bez problémů zapadly do základního kádru," pochvaloval si Bobrovský.

Z patnáctky hráček (rozehrávačky Jarchovská, Bortelová, Uhrová, křídla Borecká, Machová, Stejskalová, Vítečková, Veselá, Voračková, pivotky Blahůšková, Hartigová, Kryštofová, Pechová, Pavlíčková a Večeřová), které absolvují poslední soustředění v Brně, si Jan Bobrovský dnes nebo zítra vybere definitivní tucet, který odcestuje do Francie. "Ještě to sám nevím, které to budou," odmítl se smíchem zvídavou otázku, ale pak zvážněl a byl mnohem konkrétnější: "Až na jedno místo, kde se rozhodujeme, zda dát přednost perspektivě nebo zkušenosti, máme poměrně jasno. Do Francie tak nepojedou Voračková, zřejmě Kryštofová a pokud lékaři potvrdí, že Bortelová je stoprocentně v pořádku, tak Uhrová." Dvanáctka vyvolených ještě v neděli ráno potrénuje v Brně a pak dostane krátké volno. Ve středu dvanáctého se pak sejde v Praze, odkud se letadlem přesune do Paříže a z Paříže pojede do dějiště základní skupiny Gravelinesautobusem. První trénink v hale Sportica je pak čeká ve čtvrtek ráno a v pátek v 17.30 nastoupí k prvnímu utkání šampionátu proti Slovensku.

Jan Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme