Bohdan Ulihrach může znovu hrát tenis

Tenistovi Bohdanu Ulihrachovi nebyl podle rozhodnutí ATP prokázán dopink. Mezinárodní tenisová asociace tak zrušila dvouletý trest, který Ulihrach dostal za pozitivní nález při turnaji v Moskvě loni na podzim. Český tenista tak může už od soboty hrát na tenisovém podniku série Masters ve Stuttgartu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohdan Ulihrach | Foto: ATP tenis

ATP zrušila své rozhodnutí z 1. května, protože Ulihrachovi nebyl prokázán dopingový přestupek. Nandrolon v tenistově těle totiž pravděpodobně pocházel z výživných tablet, které na turnajích rozdávali hráčům oficiální fyzioterapeuti ATP. Potvrdil to Ulihrachův právní zástupce Jiří Balaštík. ATP potvrdila Ulihrachovi na počátku května dvouletý zákaz činnosti za pozitivní dopingový test z Moskvy loni v říjnu. V jeho vzorku moči tehdy komisaři objevili jen minimálně zvýšené hodnoty metabolitů anabolického steroidu nandrolonu. Osmadvacetiletý hráč dostal navíc pokutu 43.700 dolarů (přes 1,2 milionu korun). V kariéře Ulihrach vyhrál tři turnaje ATP - v roce 1995 triumfoval v Praze a v Montevideu, před pěti lety vyhrál v chorvatském Umagu. Loni skončil v pořadí Champions Race osmašedesátý; v žebříčku ATP pro nasazování do turnajů figuroval nejvýše v roce 1997, kdy byl dvaadvacátý. Na odměnách od roku 1993 vydělal přes tři miliony dolarů.

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme