Boj o čelo fotbalové tabulky neměl vítěze

Hráči Mladé Boleslavi nevyužili šanci posunout se na první místo Gambrinus ligy. Na Městském stadionu remizovali s fotbalisty Slavie Praha 0:0. Sešívaní tak i nadále zůstávají v čele tabulky, Středočeši jsou na druhém místě se ztrátou dvou bodů.

utkání Mladá Boleslav - Slavia Praha

utkání Mladá Boleslav - Slavia Praha | Zdroj: ČTK

Oba týmy vstoupily do utkání se zjevným cílem neprohrát. To se projevilo jak na množství šancí, tak i na gólech. Jednu z mála možností ke skórování měl v první půli slávistický útočník Tomáš Necid, jehož střela zpoza pokutového území se otřela o břevno Müllerovy branky. Byla ale jedinou vážnou hrozbou, která mohla překonat čisté konto mladoboleslavského golmana, který v brance nastoupil k jubilejnímu 100. utkání.

Domácí vážně zahrozili na konci prvního poločasu. Dlouhý Müllerův výkop nadělal problémy stoperu Brabcovi, který míč odhlavičkoval k volnému Papadopulosovi. Jeho ránu ale brankář Vaniak vyrazil. Krátce po změně stran zachránil sešívané golman podruhé. Střelu aktivního Sylvestreho tečoval Brabec do protipohybu Vaniaka, ten ale stačil zareagovat a konečky prstů míč vyrazil.

Konečné slovo mohla mít opět Slavie, ale Necidův pokus z úhlu zastavila tyč. Vyprodaný Městský stadion tak branku neviděl.