Bolesti zad připravily Hamáčkovou o start v Mnichově

Česká výprava odjede na mistrovství Evropy v lehké atletice bez tyčkařky Pavly Hamáčkové. Halová mistryně světa z loňského roku se účasti na vrcholu sezóny vzdala kvůli přetrvávajícím bolestem zad, které jí nedovolí absolvovat kvalifikaci a dva dny poté případný finálový závod. České barvy tak budou v soutěži tyčkařek hájit jen Baďurová a Boulová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hamáčková Pavla | Foto: Český atletický svaz

Hamáčkovou sužují zranění od březnového halového mistrovství Evropy ve Vídni. Nejprve měla problémy s achillovkou, a když jí podvědomě ulevovala, ozvala se bolest mezi křížovým a bederním obratlem. Momentálně nejlepší česká tyčkařka musela vynechat celou první část sezóny pod otevřeným nebem a trénovat začala až v červnu. "Myslela jsem si, že mistrovství Evropy stihnu, díky klidu bolest zmizela," přiznává Hamáčková.

Stačil jeden špatný dopad při rozcvičování před červencovým extraligovým závodem na pražské Děkance a zranění se vrátilo. "Povedl se mi hezký skok na 440 cm, ale záda se při něm znovu ozvala. Pak už jsem vlastně pořádně skákat nemohla ani v tréninku." popisuje své trápení tyčkařka. V samotném závodě skočila jen rovné čtyři metry, se stejným výkonem se musela spokojit na domácím šampionátu v Ostravě. Naposledy formu testovala na mítinku v německém Jockgreinu, kde zdolala 424 cm. Víc jí bolavá záda nedovolila. Nepomáhala ani péče Pavla Koláře a speciální rehabilitační cvičení.

Hamáčková svůj start na mistrovství Evropy zvažovala do poslední chvíle. Vynechat vrchol sezóny se rozhodla až po dnešním tréninku."Člověka samozřejmě mrzí, že přijde o závod, podle kterého se měří úspěšnost celého roku, ale nemá cenu jet do Mnichova odskákat kvalifikaci a riskovat, že se zranění zhorší," vysvětluje čtyřiadvacetiletá závodnice. "Oslabená stejně s těmi nejlepšími bojovat nemohu," povzdechla si atletka, pro kterou letošní sezóna skončila.

Petr Souček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme