Bostonu stačily k postupu čtyři zápasy

Hokejisté Bostonu si po deseti letech zahrají druhé kolo play off NHL. Sérii proti Montrealu získali poměrem 4:0, když čtvrtý duel vyhráli na ledě soupeře 4:1. Gólem a přihrávkou pomohl k výhře David Krejčí. Blízko postupu jsou New York Rangers, kteří po vítězství 2:1 nad Washingtonem vedou 3:1 na zápasy. V Západní konferenci porazilo Calgary Chicago 6:4 a srovnalo stav série na 2:2.

NHL

NHL | Foto: NHL.com

Vyřazení Montrealu znamená, že pro českou reprezentaci jsou k dispozici útočník Tomáš Plekanec a obránce Roman Hamrlík. Plekanec už účast na mistrovství světa potvrdil. Bruins sice prohrávali už od první minuty, ale ještě do konce první třetiny skóre otočili. V poslední minutě úvodní dvacetiminutovky skóroval český útočník David Krejčí, který byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. Tou první se stal bývalý hráč Montrealu Michael Ryder, který dva góly dal a na další přihrál.

Jediná výhra chybí k postupu New York Rangers. Ti se oklepali z předchozí prohry 0:4 a v Madison Square Garden tentokrát nad Washingtonem zvítězili 2:1. V sérii tak vedou 3:1 a v pátek mohou ve Washingtonu rozhodnout. Hrdinou zápasu se stal brankář Rangers Henrik Lundqvist, který zlikvidoval 38 střel soupeře. Překonal ho pouze ruský kanonýr Alexandr Ovečkin, který se v této sérii trefil poprvé.

"Je jako Tina Turner. Jednoduše nejlepší," přirovnal útočník Rangers Brandon Dubinsky Lundqvista ke slavné zpěvačce a její populární písni. Capitals byli střelecky mnohem aktivnější, v závěrečných dvou třetinách přestříleli domácí poměrem 30:10, ale skórovali pouze jednou.

Hokejisté Calgary dokázali stoprocentně využít domácího prostředí a vyrovnali stav série s Chicagem na 2:2. Ve čtvrtém utkání zvítězili 6:4, dvěma góly se o výhru zasloužili Olli Jokinen a Jarome Iginla. Domácí si ale zápas zkomplikovali. Ve druhé třetině vedli už 4:1, ale hosté dokázali ještě do konce třetiny vyrovnat. Šest minut před koncem dal vítěznou branku obránce Eric Nyström a výhru pojistil střelou do prázdné branky Iginla. Další zápas se hraje v sobotu v Chicagu.

1. kolo play off NHL

Východní konference

Montreal - Boston 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)

Branky: 1. A. Kosticyn - 18. a 33. Ryder (na druhou Krejčí), 20. Krejčí, 32. Kessel. Střely na branku: 27:30. Diváci: 21.273. Konečný stav série: 0:4

New York Rangers - Washington 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky: 14. Mara, 23. Drury - 43. Ovečkin. Střely na branku: 21:39. Diváci: 18.200. Stav série: 3:1

Západní konference

Calgary - Chicago 6:4 (1:1, 3:3, 2:0)

Branky: 6. a 60. Iginla, 21. a 30. O. Jokinen, 29. Aucoin, 54. Nyström - 5. Kane, 33. Versteeg, 37. Barker, 40. Pahlsson. Střely na branku: 27:34. Diváci: 19.289. Stav série: 2:2