Brankář Hašek raději střídal

Český hokejový brankář Ottawy Dominik Hašek nedochytal v zámořské NHL utkání proti Los Angeles. Ve vypjaté atmosféře zápasu se po několika střetech s útočníky soupeře raději nechal tři minuty před koncem vystřídat. Dříve ale pokryl 28 střeleckých pokusů Kings a inkasoval jedinou branku. Ottawa utkání vyhrála 5:1. V dalších zápasech porazila Tampa Bay- Chicago 3:2 po samostatných nájezdech, Dallas - Carolinu 5:4 také po nájezdech a Buffalo podlehlo 0:5 San Jose.

Dominik Hašek

Dominik Hašek | Foto: Jeff Kowalsky | Zdroj: ČTK

Jediným českým střelcem v zámořské NHL byl v noci na dnešek hokejista San Jose Milan Michálek, který brankou a asistencí přispěl k výhře svého týmu 5:0 nad Buffalem. Bod za gólovou přihrávku si do tabulky produktivity připsali i obránci František Kaberle z Caroliny a Jaroslav Špaček z Chicaga, jejich týmy ovšem podlehly v samostatných nájezdech.

Statistika pátečních zápasů NHL:

Ottawa - Los Angeles 5:1 (2:0, 1:1, 2:0). Branky: 12. a 47. Heatley, 8. Bochenski, 39. Vermette, 47. Fisher - 28. Demitra. Střely na branku: 27:32. Dominik Hašek odchytal v brance Ottawy 57 minut, kryl 28 střel a jednou inkasoval, úspěšnost zásahů měl 97 procent. Diváci: 19.671.

Tampa Bay - Chicago 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0). Branky: 12. St. Louis, 33. Lecavalier, rozhodující sam. nájezd Richards - 19. Seabrook (Špaček), 40. Bell. Střely na branku: 27:36. Diváci: 20.526.

Buffalo - San Jose 0:5 (0:4, 0:1, 0:0). Branky: 6. a 43. Cheechoo, 5. G. Stevenson (M. Michálek), 7. M. Michálek, 12. Dimitrakos. Střely na branku: 27:26. Diváci: 18.007.

Dallas - Carolina 5:4 po sam. nájezdech (3:1, 1:1, 0:2). Branky: 1. a 15. Modano, 10. N. Kapanen, 33. Morrow (Svoboda), rozhodující sam. nájezd Modano - 8. Nordgren (F. Kaberle), 26. Ladd, 48. Stillman, 55. Justin Williams. Střely na branku: 31:20. Diváci: 17.511.

Adam Pražák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít