Brankář Hašek věří v zisk Stanley Cupu

Slavný gólman Dominik Hašek se rozhodl vydražit dres, ve kterém naposledy reprezentoval Českou republiku. Nejlepšímu českému brankáři pomáhá zpeněžit dres také Český rozhlas. Na internetových stránkách www.rozhlas.cz/aukce se můžete od pondělí zúčastnit aukce, jejíž výtěžek věnuje Hašek Masarykovu onkologickému ústavu v Brně na prevenci rakoviny. Sám olympijský vítěz z Nagana je ale momentálně za mořem a v hlavě má kromě aukce především lední hokej.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominik Hašek | Foto: Hráči NHL

Do:minik Hašek se letos v létě vrátil do týmu, se kterým dosáhl svého největšího klubového úspěchu. V roce 2002 svými zákroky pomohl Detroitu a také sobě k zisku Stanleyova poháru. Poté ukončil kariéru, rozmyslel si to, na čas znovu oblékl masku, betony i dres Rudých křídel, potom prožil rozpačité angažmá v Ottawě a teď doufá, že podruhé vstoupil do stejné řeky, která vyústí v moře radosti z dalšího Stanley Cupu.

"Cíle v Detroitu jsou velké, tady to ani jinak nejde. Samozřejmě to člověk musí dokazovat celou sezónu, hrát na špici a na jaře se pak hraje o všechno. Začátek jsme neměli nejlepší, ale teď jsme vyhráli snad šest zápasů za sebou a dostáváme se tam, kam podle mě patříme.

V pátek desátého listopadu čeká Detroit souboj s lídrem Centrální divize Nashvillem. Je tedy pravděpodobné, že se proti sobě postaví dva čeští brankáři. Hašek bude přes celé kluziště hledět z očí do masky Tomáši Vokounovi.

"Nashville patří v poslední době k mužszvům, která neprohrávají. Je to vlastně zápas o první místo v naší divizi, takže to bude dost důležité pro oba týmy. Myslím, že není až tak důležité, kdo proti mně stojí. Tomášovi se první dva zápasy nepovedly, ale teď chytá výborně."

Porazit Nashville a přiblížit se mu v tabulce Centrální divize a na jaře třeba i dobýt Stanleyův pohár budou Detroitu kromě Haška pomáhat i dva jeho krajané. Zkušený Robert Lang a nadějný Jiří Hudler.

"Robert Lang má své místo v mužstvu naprosto jasné, já chytám tak 70 procent zápasů, takže jsem taky spokojený. U Jirky Hudlera jde o to, aby si vybojoval místo v základní sestavě. Zatím odehrál většinu utkání, ale například v tom posledním bohužel seděl. Ale jinak si myslím, že v každém případě na to má."

Alena Benešová, Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme