Brazilci porazili Anglii a jsou v semifinále

Světový fotbalový šampionát zná prvního semifinalistu. Stali se jím fotbalisté Brazílie, kteří porazili ve čtvrtfinále Anglii 2:1. Anglii dostal do vedení Michael Owen ve 23. minutě. Brazilcům se podařilo vyrovnat v nastaveném čase zásluhou Rivalda, který dodržel průměr jedné branky na utkání. Obrat ve skóre zařídil pět minut po přestávce Ronaldinho střelou z přímého kopu. Stejný hráč byl v 57. minutě vyloučen, ale Brazílie už vítězství udržela.

MS ve fotbale 2002

Vedoucí branka Angličanů padla po chybě brazilského obránce Lúcia. Ten zpracoval centr Emila Heskeyho přímo na nohu Owena a liverpoolský útočník poslal svůj tým do vedení. Kanárkům se podařilo vyrovnat v nastaveném čase prvního poločasu, kdy se popáté na turnaji prosadil Rivaldo. Ve střelecké tabulce se útočník Barcelony dotáhl na svého spoluhráče Ronalda a Němce Kloseho. Na druhém gólu Brazilců se podílel brankář Angličanů David Seaman, když se nechal překvapit střelou Ronaldinha z 35 metrů. V 57. minutě dostal právě střelec vítězné branky červenou kartu a Brazilci dohrávali v deseti hráčích. V závěru se trenér Eriksson pokusil oživit anglickou ofenzívu výměnou Vassela za Owena a Sheringhama za Ashleyho Colea, ale Brazilci si výhru nenechali vzít.

Brazilci si zahrají semifinále na mistrovství světa už podesáté. S Anglií neprohráli ani ve čtvrtém vzájemném zápase na světovém šampionátu. V boji o finále je čeká vítěz duelu mezi Tureckem a Senegalem.

Výsledek - čtvrtfinále:

Anglie - Brazílie 1:2 (1:1)
23. Owen - 45. Rivaldo, 50. Ronaldinho. Rozhodčí:Ramos Rizo (Mex.) - Vergara (Kan.), Saíd (Maled.). ŽK: Scholes, Mills, Ferdinand (všichni Ang.). ČK: 57. Ronaldinho (Braz.). Diváci: 47.436, hráno v Šizuoce

Anglie: Seaman - Mills, Ferdinand, Cambell, A. Cole (80. Sheringham) - Beckham, Scholes, Butt, Sinclair (56. Dyer) - Heskey, Owen (79. Vassell)

Brazílie: Marcos - Lúcio, Edmílson, Roque Júnior, Cafú - Gilberto Silva, Kléberson, Ronaldinho, Roberto Carlos - Ronaldo (70. Edílson), Rivaldo