Brazilci zdolali Belgii a jsou dalšími čtvrtfinalisty

Fotbalisté Brazílie potvrdili v osmifinálovém zápase proti Belgii roli favorita a vyhráli 2:0. Kanárci však neměli cestu mezi nejlepších osm týmů jednoduchou. Vítězství zařídili až ve druhém poločase Rivaldo s Ronaldem, kteří dodrželi svoji normu branky na utkání. Ve čtvrtfinále se Brazilci potkají s Anglií a dá se očekávat urputný souboj.

MS ve fotbale 2002

Belgičané od začátku nevsadili jen na defenzívu a už v 1. minutě musel střelu Mpenzy vytahovat těsně nad brankář Marcos. Brazilci se snažili útočit, ale proti aktivním Belgičanům se jim to dařilo jen stěží. Evropané dokonce vstřelili gól, ale pro domnělý faul belgického útočníka Wilmotse ho jamajský rozhodčí neuznal. O vítězství Brazílie tak rozhodli osvědčení kanonýři, Rivaldo a Ronaldo. Nejprve v 67. minutě si Rivaldo zpracoval přesný příčný pas od Ronaldinha zády k brance a pak vystřelil tvrdým volejem, kterému pomohla do sítě Simonsova teč. Tři minuty před koncem pak výhru pojistil svým pátým gólem na šampionátu Ronaldo, který se tak dotáhl v čele střelců na Němce Kloseho.

Brazílie - Belgie 2:0 (0:0)

Branky: 67. Rivaldo, 87. Ronaldo.

Rozhodčí: Prendergast (Jam.) - Dupanov (Bul.), Saíd (Maled.). Diváci: 40.440.

Karel Vojíř Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít