Brno předstihlo Teplice, Klokani zůstávají poslední

Fotbalisté Teplic se na třetí místo Gambrinus ligy nevrátili. V nedělním utkání 24. kola remizovali s Olomoucí 1:1. Remíza v domácím prostředí mrzí Severočechy o to víc, že znamená propad o příčku dolů. Na čtvrté místo totiž proniklo Brno. Moravané - i díky gólu Reného Wagnera dvě minuty před koncem - zvítězili nad Mostem 2:1. V utkání týmů ze dna tabulky remizovali Bohemians 1905 1:1 s Kladnem, které opustilo sestupové pásmo.

Fanoušci Bohemians 1905

Fanoušci Bohemians 1905 | Foto: Bohemians 1905

Sobotní vítězství Baníku Ostrava nad Jabloncem postavilo před Teplice jasný úkol: chtějí-li se vrátit na třetí pozici, musí v duelu proti Olomouci bezpodmínečně zvítězit. Pro Severočechy hrála jednak třízápasová série bez prohry i jarní výsledková nevyrovnanost Hanáků. Podle toho také vypadal úvod duelu. Svěřenci Martina Pulpita jen přihlíželi domácím ofenzivních choutkám, které v 8. minutě ukojil Michal Smejkal, jenž zužitkoval Merzičův centr a hlavičkou vstřelil svůj první gól v dresu Teplic. Na trefu útočníka reprezentační jednadvacítky však nikdo další nenavázal. Proti šancím Rosy a Juna se postavili dobře zasahující gólman Petr Drobisz, respektive na brankové čáře hlavičkující Aleš Škerle. "Chtěli jsme s Olomoucí rozhodnout během prvního poločasu," přiznal domácí kouč Petr Rada v rozhovoru pro ČTK. Jestliže v první půli se jeho slova kryla s realitou, výkon po přestávce měl k představám teplického trenéra daleko. Do obrazu hry totiž začali promlouvat hosté. "Už na konci prvního poločasu jsme hru vyrovnali, ve druhém jsme byli jasně lepší," pochválil Martin Pulpit svoje hráče. Olomoucká aktivita přinesla gólové ovoce v 70. minutě, kdy záložník Lukáš Bajer z přímého kopu vyrovnal. Domácím mohl krátce nato vrátit vedení Pavel Verbíř, ale s jeho pokusem si Drobisz bez problémů poradil. Blíž vítězství nakonec byli olomoučtí. To by však střídající Vojtěch Štěpán nesměl zblízka trefit pouze gólmana Martina Slavíka. "Velká škoda, že jsme nedali z velkých šancí druhý gól," mrzelo trenéra Pulpita, který jinak měl pro výkon svých svěřenců ve druhé půli jen slova uznání.

Teplického zaváhání mohlo v souběžně hraném duelu využít páté Brno, jež hostilo čtrnáctý Most. Nespokojenost s aktuálním postavením v tabulce však jako první gólově demonstrovali Severočeši, které dostal ve 3. minutě do vedení Emil Rilke. "Soupeř hrál rychle, dobře bránil. Zasloužil si bodovat," ocenil brněnský kouč Petr Uličný hostující mužstvo. Na brzkou trefu zareagoval o sedm minut později domácí útočník Aleš Besta, jenž hlavou překonal špatně postaveného brankáře Milan Švengra. Obraz hry se však ani poté moc nezměnil. Opticky vyrovnanému, avšak nepříliš pohlednému fotbalu odzvonilo až v 88. minutě, kdy střídající René Wagner využil chvilkové nekoncentrovanosti mosteckých beků a hlavičkou po Bestově centru z levé strany strhl vedení na stranu domácích. "Naši hráči zaslouží pochvalu za to, že se do poslední chvíle rvali o výsledek," okomentoval Uličný závěr utkání, po němž jeho protějšek jen těžko skrýval zklamání. "Bod jsme si za dnešní výkon zasloužili. Taková prohra nás může v závěrečném účtování mrzet," řekl hostující trenér Zdeněk Žák. Moravané se tak po šťastném vítězství přece jen posunuli na čtvrtou příčku, o bod před Teplice.

Změny v tabulce sliboval také duel dvou nejhorších týmů Gambrinus ligy. Soustředěná hra domácích Bohemians 1905 a hostujícího Kladna ovšem gólové příležitosti dlouho neprodukovala. 5842 diváků, jež utkání v Ďolíčku sledovalo, zaujala až situace z 57. minuty, kdy sudí Matějek neshledal souboj Karlů Rady s Kroupou v hostujícím vápně jako penaltový, a obrovská šance domácího Michala Ordoše, který osm minut před koncem netrefil prázdnou branku. O poznání přesnější byl v 86. minutě kladenský Kroupa, jenž hlavičkou k tyči otevřel skóre. Svěřenci kouče Tomáše Šilhavého si ale v tříbodové euforii nehověli příliš dlouho. V nastaveném času se totiž Radův sražený centr dostal až k zapomenutému Janu Rezkovi, který dokonalým projektilem k tyči rozhodl o konečné dělbě bodů. "Mužstvo předvedlo jiný herní projev než v Českých Budějovicích a za to se jim musím uklonit a poděkovat," pronesl na dresu hráčů Bohemians 1905 jejich trenér Zbyněk Busta. Remíza 1:1 se ovšem mnohem více zamlouvá Kladnu, jež díky ní opustilo sestupové pozice. Na čtrnácté příčce ho vystřídal Most. A právě na sever Čech budou směřovat nejbližší prvoligové kroky zatím stále posledních Klokanů...

Výsledky: FK Teplice - Sigma Olomouc 1:1 (8. Smejkal - 70. Bajer), 1. FC Brno - FK SIAD Most 2:1 (10. A. Besta, 88. Wagner - 3. Rilke), Bohemians 1905 - SK Kladno 1:1 (90.+2 Rezek - 86. Kroupa)

Martin Kubičík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít