Brückner povolal do Řecka zatím jen sedmnáct hráčů

Trenér Karel Brückner zveřejnil nominaci české fotbalové reprezentace na přípravný zápas, který sehraje 17. dubna v Řecku. Pro další utkání nově se tvořící reprezentace povolal sedmnáct hráčů, poslední osmnácté místo obsadí až o víkendu po zápasech evropských ligových soutěží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Brückner | Foto: Michal Krumphanzl

Díky tomu, že los kvalifikace o Euro 2004 určil v prvním zářijovém termínu jeho svěřencům volno, příprava se tak neplánovaně rozrostla o jeden zápas. Každého ze širšího kádru proto nechá Brückner jednou odpočívat. Teď pro duel v Řecku to kvůli nabitému programu potkalo Šmicera, Kolouška, také Lokvence či Novotného. A někteří mladíci budou hrát ve stejný den za jedenadvacítku, která se utká se Švýcarskem v poslední přípravě před květnovým mistrovstvím Evropy. Tam se počítá třeba s brankářem Čechem.

V Řecku dostanou proto příležitost v brance Vaniak a Kinský, kteří se o poločase vystřídají a kteří společně s Čechem tvoří jistou reprezentační trojici, jež se bude točit v národním týmu i v dalších zápasech. Do obrany bude Brückner za týden v Řecku vybírat ze šestice Fukal, Grygera, Holeňák, Jankulovski, Johana a Ujfaluši, středovou formaci složí buď z Galáska, Hübschmana, Nedvěda, Poborského, Rosického či Sionka a do útoku jsou zatím tři: Koller, Štajner a jediný úplný nováček Vachoušek.

Nejen Vachoušek, ale třeba i Grygera, Rosický a Hübschman připadají v úvahu pro šampionát jedenadvacítek. "Není je ale třeba v jedenadvacítce zvlášť zkoušet. Jedeme podle stejných not, na hru i posty jsou hráči zvyklí," obhajuje Brückner ponechání mladé čtveřice v áčku, byť jedenadvacítku čeká generálka na vrchol sezony.

Ani v nominaci áčka ani ve výběru do jedenadvaceti let není útočník Milan Baroš, který po přestupu do Liverpoolu vůbec nehraje. A to mu podle Brücknera bohužel může zavřít dveře na evropský šampionát, kde bude jedenadvacítka obhajovat stříbrné medaile. "Baroše také nikdo nemusí zkoušet, známe ho dostatečně dobře. U něj stojí otázka jinak, zda bude hrát nebo ne. Nemůžeme být zase až tak sentimentální, vyrostli tu další útočníci Vachoušek, Jun a jiní," nedává Barošovi příliš nadějí na nominaci Brückner.

A jak vypadá program reprezentačních mužstev v příštím týdnu? Nově se tvořící jedenadvacítka nastoupí v úterý v Příbrami proti Turecku, končící jedenadvacítka chystající se na evropský šampionát do Švýcarska bude hrát v poslední přípravě ve středu právě v Curychu a áčko ve stejný den změří síly v Joanině s domácím Řeckem.

Nominace "A" týmu:

Brankáři: Kinský (Liberec), Vaniak (Olomouc); Obránci: Fukal (Hamburk), Grygera (Sparta), Holeňák (Liberec), Hübschman (Sparta), Jankulovski (Neapol), Johana (Liberec), Ujfaluši (Hamburk), záložníci Galásek (Ajax), Nedvěd (Juventus), Poborský (Lazio Řím), Rosický (Dortmund), Sionko (Sparta); Útočníci Koller (Dortmund), Štajner (Liberec), Vachoušek (Slavia)

Nominace týmu do 21 let na zápas ve Švýcarsku:

Brankáři: Čech (Sparta), V. Drobný (Panionios Atény); Obránci: Homola (Jablonec), Horák (Sparta), Jiránek (Reggina), Hrdlička (Slavia), Rozehnal (Olomouc), Záložníci: D. Jarolím (Norimberk), Kobylík (Olomouc), Polák (Brno), R. Skácel (Slavia), Voříšek (Teplice), Lukáš Zelenka (Sparta), Útočníci: Jun (Sparta), Kaufman (Hannover), Piták (Slavia), Pospíšil (Žižkov), Žůrek (Ostrava).

Miroslav Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme