Budějovice slaví první výhru v Lize mistrů

První výhru v Lize mistrů si připsali hokejisté Českých Budějovic. V Budvar aréně porazili Slovan Bratislava 5:2. Třemi gólovými přihrávkami se na vítězství Mountfieldu podílel útočník Radek Duda. Další zápas sehraje Mountfield 12. prosince, kdy doma nastoupí proti ruské Ufě.

HC Mountfield České Budějovice

HC Mountfield České Budějovice | Foto: HC Mountfield České Budějovice

Jihočeši se snažili odčinit debakl 1:7 z Ufy z úvodního duelu a na svého slovenského soupeře proto od začátku vlétli. Už ve druhé minutě vystřelil Duda, brankář Hovi vyrazil Puk přímo k Hudcovi a ten ho dorazil do prázdné branky. Po 77 odehraných vteřinách tak zaznamenal nejrychlejší gól Ligy mistrů. V sedmé minutě měli domácí jedinečnou šanci svůj náskok zvýšit, ale minutu a půl dlouhou přesilovkou pět na tři nevyužili. Po zbytek první třetiny byl překvapivě lepší Slovan; Döme ve 13. minutě i Hujsa v následné hře čtyři na čtyři ale Turka nepřekonali.

Právě Hujsa měl obrovskou možnost vyrovnat hned na začátku druhé třetiny, ale Turek byl znovu proti. Na druhé straně se domácím podařilo využít přesilovku zásluhou Gřegořka. Dvoubrankové vedení vydrželo Mountfieldu jen 76 sekund, kdy snížil Vaic. Ve 28. minutě mohl vyrovnat bývalý znojemský kanonýr Uram, ale Turka nepřekonal. Slovan byl v té chvíli lepší, ale Budějovice udeřily ve vlastním oslabení. Duda poslal do brajku Humla a ten zvýšil na 3:1.

Rozhodující úder zasadili Jihočeši Slovanu hned v úvodu závěrečné dvacetiminutovky, kdy se trefil Veselý. Ve 47. minutě pak přidal pátou branku sedmnáctiletý Roman Horák. Hosté zásluhou Kukumberga už pouze upravili výsledek na konečných 5:2.

Ve skupině D, kde hraje také pražská Slavia, utrpěl druhou porážku švédský Linköping. Po porážce v Praze prohrál tentokrát doma s Curychem vysoko 2:7. Šance Linköpingu na postup do semifinále se také snížily na minimum. Právě Curych bude příští středu soupeřem Slavie.

Skupina C:

Mountfield České Budějovice - Slovan Bratislava 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. M. Hudec (Duda), 23. Gřegořek (Duda, Frolo), 30. Huml (Duda, Toman), 41. Veselý (L. Poživil), 47. Horák (Kuchejda, Mucha) - 25. Vaic (Hujsa), 51. Kukumberg (Hujsa, Uram). Rozhodčí: Jablukov, Schütz - Linnek, Schulz (všichni Něm.). Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4250

České Budějovice: Turek - L. Poživil, Toman, Frolo, Gřegořek, Mucha, Sičák - Kůrka, Vak, Veselý - M. Hudec, Huml, Duda - Hřebejk, Kotrla, L. Květoň - od 41. navíc Kuchejda, Horák, Mertl. Trenér: Ernest Bokroš

Slovan Bratislava: Hovi - Pavlas, Hančák, Kováčik, M. Hruška, Devečka, Sersen, Petré, Bohunický - Uram, Hujsa, Kukumberg - Lažo, Döme, Vaic - Baček, Kropáč, Hreus - Šiffalovič, Liščák, Gráčik. Trenér: Zdeno Cíger

Skupina A:

Kärpät Oulu - Metallurg Magnitogorsk 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky: 35. Marek, 44. Aťjušov. Rozhodčí: Kurmann (Švýc.), Hansen - Gienke, Pedersen (všichni Nor.). Vyloučení: 6:10, navíc Selujanov - Corso oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 6614

Skupina B:

SC Bern - Espoo Blues 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Branky: 54. Gamache - 4. Kahkonen, 20. Rajamäki, 60. Uhlbäck. Rozhodčí: Minář, Husička - Tošenovjan, Lederer (všichni ČR). Vyloučení: 8:10. Využití: 0:1. Diváci: 6756

Skupina D:

Linköping HC - Curych Lions 2:7 (2:2, 0:2, 0:3)

Branky: 3. Laumann Ylven, 19. Eriksson - 18. a 48. Monnet, 27. a 39. Sejna, 7. Blindenbacher, 43. Bühler, 58. Pittis. Rozhodčí: Ország, Kubuš - Orolín, Gajan (Všichni SR). Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. Diváci: 7961