Bulis čtyřmi brankami ovládl zápas Montrealu proti Philadelphii

Hvězdné představení sehrál na ledě vedoucího celku Atlantické divize útočník Montrealu Jan Bulis. Philadelphia vstoupila do utkání razantně a už v 8. minutě vedla 2:0. Pak se slova ujal Bulis. Nejprve srovnal skóre, a když ve 34. minutě Umberger po přihrávce Petra Nedvěda znovu otočil vedení na stranu domácích, vstřelil Bulis další dvě branky. Konečný výsledek 5:3 pro Canadiens zařídil ve 49. minutě Steve Begin. U Bulisových gólů byli i další Češi - na druhou branku mu přihrával Radek Bonk, u třetí asistoval Tomáš Plekanec.

Jan Bulis

Jan Bulis | Foto: Miroslav Konvalina

Edmonton zavítal na hřiště Anaheimu a odvezl si odtud výhru 6:3. Dvěma body se na ní podílel také útočník Olejářů Aleš Hemský. Ve 26. minutě přihrával na gól Bergeronovi, ve třetí třetině se trefil on sám. Anaheim po dvou třetinách vedl 3:2, Edmonton se ale v poslední části hry vzepřel a nastřílel soupěři čtyři branky.

Jednu přihrávku zaznamenal z českých hráčů ještě Petr Čajánek ze St. Louis. Blues hráli v Dallasu. Domácí obránce Phillip Boucher gólem v poslední minutě poslal zápas do prodloužení. V tom branka nepadla a rozhodly až samostatné nájezdy. Rozhodující z nich proměnil obránce Stars Sergej Zubov. Dallas vyhrál 4:3 po nájezdech.

Výsledky:

Philadelphia - Montreal 3:5 (2:1, 1:2, 0:2) Branky: 5. Gagne, 8. Meyer, 34. Umberger (Nedvěd) - 9., 27., 37. a 43. Bulis (na druhou Bonk, na třetí Plekanec), 49. Begin. Střely na branku: 27:15. Diváci: 19.711.

Florida - Carolina 3:4 po sam. nájezdech (2:2, 1:0, 0:1 - 0:0) Branky: 1. Stümpel, 13. Van Ryn, 31. Horton - 19. a 59. Brind'Amour, 13. Cullen, rozhodující sam. nájezd Cole. Střely na branku: 35:27. Diváci: 12.517.

Pittsburgh - Washington 8:1 (1:0, 2:1, 5:0) Branky: 17. a 22. LeClair, 29. a 36. Recchi, 50. Surový, 53. Crosby, 53. Boguniecki, 56. Malone z tr. střílení - 26. Ovečkin. Střely na branku: 37:30. Diváci: 14.415.

Dallas - St. Louis 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0) Branky: 40. a rozhodující sam. nájezd Zubov, 18. Morrow, 60. P. Boucher - 4. Wideman, 41. Sillinger, 54. Dallman (Čajánek). Střely na branku: 41:20. Diváci: 17.523.

Anaheim - Edmonton 3:6 (1:0, 2:2, 0:4) Branky: 22. a 27. Selänne, 10. Kunitz - 50. a 53. Pronger, 26. M. Bergeron (Hemský), 40. Staios, 44. Hemský, 60. Horcoff. Střely na branku: 22:26. Diváci: 14.456.

Tereza Jandová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít