Buzek zařídil dva góly Calgary

Jen na bod dosáhli v zámořské NHL proti Nashvillu hokejisté Calgary. O remízu 2:2 se zasloužil český útočník Petr Buzek. Ve druhé třetině vyrovnal na 1:1 a ve třetí části asistoval u branky Iginly. Oba týmy ale připomínají v Západní konferenci slabé příbuzné - Nashville je poslední v Centrální divizi a Calgary v Severozápadní. Oba celky mají 38 bodů, nejméně ze všech.

NHL

NHL

Slovenský útočník Marián Gáborík přispěl gólem a třemi asistencemi k výhře Minnesoty nad Vancouverem 5:2. Minnesotě po výhře chybí v tabulce Severozápadní divize pouhé tři body na vedoucí Canucks, kteří prohráli třetí z uplynulých čtyř zápasů. Gáborík si zároveň vysloužil nominaci do sestavy Západní konference pro utkání hvězd a bude vůbec prvním hráčem Wild, jenž se v prestižním zápase objeví.

Do výběru Hvězd se dostal také další Slovák, Marián Hossa z Ottawy, který svou nominaci oslavil dvěma brankami do sítě Anaheimu, a přispěl tak k vítězství svého týmu 3:1. Celkem má Hossa na svém kontě už 30 gólů, což je pouze o jeden méně, než vedoucí střelec NHL Näslund. Gólman Senátorů Patrick Lalime, který v předchozích třech zápasech udržel čisté konto, pustil do branky Martina Pruska. Ten se vrátil do týmu po šestizápasové pauze způsobené zraněním třísel. Český brankář zlikvidoval 23 střel a podařilo se mu protáhnout dobu, po kterou Senators neinkasovali, na 244 minut a pět sekund, což je nový klubový rekord.

New York Islanders porazili St. Louis na jeho ledě 3:2 v prodloužení, na vítěznou branku v nastaveném čase přihrál Olegu Kvašovi Roman Hamrlík, který si rovněž zahraje v utkání hvězd. Zápas byl poznamenán dvaceti menšími tresty, z nichž čtyři si vysloužilo levé křídlo Blues Keith Tkachuk. Zlého muže zápasu nešetřil nováček v roli rozhodčího Craig Spada a Tkachuka v samotném závěru navíc vyloučil do konce utkání.

Philadelphia - Montreal 4:1 (0:1, 1:0, 3:0), 35. Vandermeer, 44. Sacco, 56. Handzuš, 60. Therien - 11. Zedník.

St. Louis - New York Islanders 2:3 v prodloužení (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1), 33. Stillman, 57. Demitra - 6. Jašin, 28. Jonsson, 62. Kvasha (Hamrlík).

Minnesota - Vancouver 5:2 (2:1, 1:0, 2:1), 17. a 52. Dupuis, 3. Park, 25. Stevenson, 58. Gáborík - 19. Letowski, 42. Klatt.

Colorado - Detroit 2:4 (0:1, 1:1, 1:2), 35. Forsberg, 45. Hinote - 53. a 59. Shanahan, 5. Draper, 22. Dandenault.

Calgary - Nashville 2:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0), 36. Buzek, 45. Iginla (Buzek) - 34. Országh, 45. Hall.

Edmonton - Los Angeles 2:0 (1:0, 0:0, 1:0), 16. Horcoff (Hemský), 50. Smyth.

San Jose - Buffalo 2:2 (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0), 43. Cheechoo, 45. Marleau - 41. Patrick, 51. Gratton.

Ottawa - Anaheim 3:1 (1:0, 0:0, 2:1), 16. a 45. Marián Hossa (na první Bonk), 60. Alfredsson - 55. Čistov.