Čajánek pomohl výhře St.Louis třemi body

Petr Čajánek pomohl gólem a asitencí St. Louis k vítězství 6:5 nad Chicagem. Čeští hokejisté se prosazovali i v dalších zápasech zámořské NHL. Češi se podíleli na všech brankách New Yorku Rangers a pomohli mu k výhře nad městským rivalem Islanders 5:2. Pittsburgh podlehl Ottawě 2:7, za vítěze odchytal celé utkání Dominik Hašek a připsal si 24 zákroků. Nashville vyhrál nad Coloradem 4:3 v prodloužení, v brance Nashvillu chytal Tomáš Vokoun a čelil 46ti střelám. V dalších zápesech zvítězil Boston nad Montrealem 3:1, Buffalo porazilo Philadelphii 4:2, Edmonoton podledl po samostatných nájezdech Columbusu 1:2. Do samostatných nájezdů dospěla i utkání mezi Phoenixem a Los Angeles 2:1 a Minnesotou a San Jose 2:3.

Petr Čajánek

Petr Čajánek | Zdroj: ČTK

Útočník Petr Čajánek si v dresu trápícího se St. Louis spravil částečně náladu v duelu proti Chicagu. Český olympionik jednou skóroval a na další dvě branky nahrál a Blues nakonec zvítězili 6:5 v prodloužení. St. Louis se vyplácí nasazování nováčků do sestavy.

Čeští hokejisté se v dresu Rangers opět bodově předvedli, v newyorském derby měli podíl na každé brance a Jezdci dík tomu porazili Islanders 5:2. Nejproduktivnějším hráčem utkání byl útočník Martin Straka, jenž vstřelil gól z trestného střílení a připsal si další dvě asistence. Skórovali i Martin Ručinský s Jaromírem Jágrem, který si zaznamenal navíc asistenci. Petr Průcha jednou nahrával. Jaromír Jágr skóroval v letošní sezoně počtyřiatřicáté, když upravil na konečných 5:2 pro Rangers.

Brankář Nashvillu Tomáš Vokoun prožil perný zápas proti Coloradu, který Predátoři nakonec vyhráli v prodloužení 4:3. Český gólman svůj celek podržel, když na něj hokejisté Avalanche vyslali celkem 46 střel a Vokoun pustil pouze tři z nich. Nashville odehrál v první třetině více než deset minut v oslabení, ale Vokoun držel naděje na dobrý výsledek.

Utkání nedopadlo dobře pro útočníka Colorada Milana Hejduka, který asistoval u první branky Avalanche. Další člen týmu pro Turín si ještě v první třetině poranil krk a zápas nedohrál. Podle zámořských médií by však měl být v pořádku.

I druhý český gólman v soutěži vychytal svému celku vítězství. Dominik Hašek z Ottawy pustil v Pittsburghu dvě branky a do poloviny zápasu sledoval trápení svých spoluhráčů s nejhorším celkem Východní konference. Pak však během jednoho oslabení Senators vstřelili dvě branky a ofenzivní mašina dalšími pěti góly zválcovala otřesené hokejisty Penguins, kteří nakonec prohráli 2:7.

Kladenskému odchovanci Tomáši Plekancovi se v dresu Montrealu daří, ale jeho celek se propadá mimo příčky zajišťující účast v play off. Plekanec si v šesti utkáních po pauze zaviněné zraněním kolena připsal pět bodů. Proti Bostonu vstřelil sice první branku, ale Bruins odpověděli třemi trefami a zvítězili.

Všechny čtvrteční zápasy Západní konference kromě utkání Nashville - Colorado skončily samostatnými nájezdy. Nejdramatičtější byl souboj střelců Edmontonu a Columbusu. Po prodloužení se oba celky rozešly smírně 1:1 a o výhře Blue Jackets rozhodl Jason Chimera v osmé sérii.

V utkání Minnesoty se San Jose vstřelil úvodní branku obránce Filip Kuba, ale Sharks dokázali utkání otočit. Pět minut před koncem srovnal z trestného střílení Marián Gáborík, který jel i samostatný nájezd po prodloužení. Finský gólman Vesa Toskala jej vychytal, ale pak nestačil na Briana Rolstona a Minnesota zvítězila 3:2.

Výsledky čtvrtečních zápasů:

St. Louis - Chicago 6:5 po sam. nájezdech (2:0, 3:3, 0:2 - 0:0)

Branky: 26., 34. a rozhodující sam. nájezd Stempniak (na první Čajánek), 5. Young (Čajánek), 7. Országh, 21. Čajánek - 24. a 56. Keith, 21. Arnason, 29. Holmqvist, 44. Bourque. Střely na branku: 34:29. Diváci: 14.240

Boston - Montreal 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky: 31. G. Murray, 33. Bergeron, 60. Boyes - 16. Plekanec. Střely na branku: 37:17. Diváci: 17.565

Buffalo - Philadelphia 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Branky: 16. Pratt, 26. Campbell, 33. Hecht (Kotalík), 60. Pominville - 13. Gagne (Nedvěd), 57. Knuble. Střely na branku: 37:23. Diváci: 18.690

Pittsburgh - Ottawa 2:7 (1:0, 1:3, 0:4)

Branky: 14. Ouellet, 26. Malone - 47. a 56. Alfredsson, 33. Vermette, 34. Fisher, 38. Chára, 41. Volčenkov, 51. Heatley. Brankář Ottawy Dominik Hašek čelil 24 střelám, pětkrát inkasoval a úspěšnost zákroků měl 91,6 procent. Střely na branku: 24:26. Diváci: 14.714.

Nashville - Colorado 4:3 v prodl. (0:1, 1:0, 2:2 - 1:0)

Branky: 22. a 58. Walker, 50. Sillinger (Erat), 63. Sullivan - 5. B. Clark (Hejduk), 44. McCormick, 52. Sakic. Brankář Nashvillu Tomáš Vokoun čelil 46 střelám, dvakrát inkasoval a úspěšnost zákroků měl 93,5 procenta. Střely na branku: 31:46. Diváci: 12.057

New York Islanders - New York Rangers 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)

Branky: 44. a 50. Parrish - 14. Tjutin (Straka, Jágr), 20. Rucchin (Průcha), 23. Ručinský, 31. Straka z tr. střílení, 57. Jágr (Straka). Střely na branku: 25:27. Diváci: 16.234

Phoenix - Los Angeles 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 30. Scatchard (Z. Michálek), rozhodující sam. nájezd Reinprecht - 26. Frolov. Střely na branku: 32:35. Diváci: 14.372

Edmonton - Columbus 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 55. Staios (Dvořák) - 57. Žerděv, rozhodující sam. nájezd Chimera. Střely na branku: 28:19. Diváci: 16.839

San Jose - Minnesota 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 25. S. Thornton, 42. J. Thornton - 23. Kuba, 55. Gáborík z tr. střílení, rozhodující sam. nájezd Rolston. Střely na branku: 24:32. Diváci: 15.226

Ivana Paulová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít