Čajánek rozhodl v prodloužení o výhře St. Louis

Hokejista Petr Čajánek rozhodl gólem patnáct vteřin před koncem prodloužení o výhře St. Louis na ledě San Jose 4:3 v utkání zámořské NHL. Přitom ještě ve 49. minutě vedli hosté 3:0, během pětačtyřiceti vteřin však o náskok přišli a zápas tak dospěl do prodloužení. Skvělé utkání sehráli čeští a slovenští hokejisté ve službách Ottawy, když vstřelili čtyři z pěti branek Senátorů. Ti nakonec porazili Columbus 5:2.

NHL

Ani jedna ze sedmi branek utkání mezi Ottawou a Columbusem nepadla při stejném počtu hráčů na ledě. Hosté se ujali vedení 2:0, když druhý gól vstřelil v oslabení David Výborný. Pak však začaly úřadovat česko - slovenské přesilovky. Radek Bonk jednou skóroval a dvakrát přihrával, Martin Havlát si připsal dvě asistence. Ještě lépe si vedl Slovák Marián Hossa, který zaznamenal dvě branky a stejný počet nahrávek. Další slovenský hokejista Zdeno Chára se trefil jednou.

Dva čeští brankáři zasáhli do nočních zápasů NHL a oba pomohli svým týmům k bodovým ziskům. Spokojenější byl určítě Tomáš Vokoun v brance Nashvillu, který přispěl devětadvaceti zákroky k vítězství Predátorů nad Calgary 4:1. Kromě výborného výkonu v brance stačil Vokoun vyvolat hromadnou bitku. Pětadvacet sekund před koncem totiž trefil ramenem a poté i loktem útočníka Flames Jaroma Iginlu. Čtvrtým gólem v sezóně se na výhře Nashvillu podílel obránce Marek Židlický.

Druhý český gólman Roman Čechmánek se musel v utkání s Torontem spokojit s remízou 4:4. Domácí přitom vedli po dvou třetinách už 4:1. Dvě přihrávky zaznamenal v dresu Maple Leafs obránce Tomáš Kaberle, jednou nahrával jeho spoluhráč Robert Reichel. Brankář Kings Čechmánek pochytal 33 střel hostů.

New Jersey prodloužilo sérii bez porážky na osm zápasů. Nad Floridou zvítězili 3:1, když úvodní gól utkání vstřelil útočník Devils Patrik Eliáš.

Hráči Caroliny se rychle oklepali z debaklu 1:7 s Washingtonem a zvítězili nad Atlantou 5:1. V dresu Hurricanes se střelecky prosadil Josef Vašíček, jednu nahrávku si připsal Radim Vrbata. Za hosty se trefil Patrik Štefan.

Výsledky:

New York Islanders - Montreal 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 12. Kvaša (Martínek), 38. Parrish, 60. J. Blake - 23. Dackell. Střely na branku: 26:29. Diváci: 12.478

Philadelphia - Vancouver 4:3 v prodl. (1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)

Branky: 17. Recchi, 27. Handzuš, 57. Desjardins, 62. Gagne - 19. King, 49. Cooke, 60. Bertuzzi. Střely na branku: 27:32. Diváci: 18.984

Carolina - Atlanta 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Branky: 1. Cole, 10. Vašíček, 40. Brind'Amour, 55. Francis (Vrbata), 57. Adams - 4. Štefan. Střely na branku: 33:22. Diváci: 8674

New Jersey - Florida 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)

Branky: 27. Eliáš, 34. Gionta, 36. Pandolfo - 40. Weiss. Střely na branku: 29:21. Diváci: 10.202

Nashville - Calgary 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky: 20. Židlický, 26. Országh (Erat), 53. Legwand, 59. Hall - 7. Lydman. Střely na branku: 22:30. Diváci: 9630. Za Nashville odchytal celý zápas Tomáš Vokoun, připsal si 29 zákroků

Minnesota - Edmonton 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Branky: 2. Moreau, 16. York (Dvořák). Střely na branku: 22:30. Diváci: 18.568

Phoenix - Colorado 3:2 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)

Branky: 50. Savage, 53. Nagy (Hrdina), 62. Radivojevič - 18. Sakic, 26. R. Blake. Střely na branku: 25:29. Diváci: 14.897

Los Angeles - Toronto 4:4 (1:0, 3:1, 0:3)

Branky: 9. a 27. Frolov, 34. L. Robitaille, 40. Armstrong - 23. Renberg, 45. Roberts (T. Kaberle), 53. Mogilnyj (T. Kaberle), 57. Nolan (Reichel). Střely na branku: 27:37. Diváci: 17.163. Za Los Angeles odchytal celý zápas Roman Čechmánek, připsal si 33 zákroků

San Jose - St. Louis 3:4 v prodl. (0:1, 0:0, 3:2 - 0:1)

Branky: 50. a 50. Sturm, 51. Ricci - 13. Baron, 41. Drake, 46. Danton, 65. Čajánek. Střely na branku: 33:35. Diváci: 14.459

Ottawa - Columbus 5:2 (1:2, 3:0, 1:0)

Branky: 33. a 43. Marián Hossa (na obě Bonk a Havlát), 10. Bonk, 23. Chára, 38. Redden - 3. Letowski (Klesla), 9. Výborný. Střely na branku: 35:17. Diváci: 15.297