Capalini je nejlepším moderním pětibojařem Evropy

Český moderní pětibojař Libor Capalini se stal mistrem Evropy. Premiérový titul českého pětibojaře na evropském šampionátu získal bývalý vicemistr Evropy i světa suverénně před domácím publikem v Ústí nad Labem.

medaile | Foto: KeramMix

Devětadvacetiletý Capalini předvedl ve čtyřech disciplínách z pěti svůj nejlepší výkon v kariéře a před během už měl jistotu zlaté medaile. Domácí favorit skončil čtvrtý ve střelbě, vyhrál šerm, druhé místo obsadil v plavání a bez chyby zvládl záludný parkúr. V závěrečném běhu přesto běžel naplno a pomohl týmu k bronzu.

"Takhle se mi ještě všechny disciplíny na velkém závodě složit dohromady nepodařilo," řekl Capalini v cíli. Původně se domácího prostředí bál, ale přiznal, že mu pomohlo. "Naopak to byla výhoda, motivovalo mě to a nutilo ke koncentraci. Ten stres byl v konečném výsledku pozitivní," konstatoval Capalini.

"Libor si udělal čtyři osobáky a šel absolutně fantastický závod. Líp stvořit pětiboj nelze," rozplýval se trenér Jakub Kučera. "Od rána byl maximálně koncentrovaný. K jeho výkonu není co říci, takový pětiboj jsem nikdy neviděl," jásal Kučera.

Po výborně zvládnutých čtyřech disciplínách měl Capalini před závěrečným během na tři kilometry měl více než minutový náskok. "Je to jisté. To se ztratit nedá. Musel by si jen zlomit nohu. Patří k nejlepším běžcům," předpověděl Kučera a měl pravdu. Capalini na náměstí zlato udržel a týmu pomohl k bronzovému kovu. "Dvě medaile jsou lepší než jedna," konstatoval pětibojař. Tým o lepší než třetí místo připravila výrazná bodová ztráta Sedleckého v parkúru.

Výsledky jednotlivci: 1. Capalini (ČR) 5804 b. (střelba: 1144 b. - šerm: 972 - plavání: 1356 - parkúr: 1200 - běh: 1132), 2. Zadněprovskis (Lit.) 5612, 3. Balogh (Maď.) 5572 , ...14. Michalík 5388 , 23. Dvořák 5240, Sedlecký (všichni ČR) 5096.

Soutěž týmů: 1. Maďarsko (Balogh, Fülep, Sárfalvi) 16368, 2. Litva (Zadněprovskis, Zamaitis, Krungolcas) 16328, 3. ČR (Capalini Sedlecký, Michalík) 16288.

Filip Šedivý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít