Capirossi pojede za novou stáj Ducati

Značka Ducati získala pro svůj vstup do mistrovství světa silničních motocyklů eso z největších - Itala Lorise Capirossiho. Italští fanoušci se už teď třesou radostí, jak napřesrok budou fandit Italovi na italské motorce v královské kubatuře MotoGP.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

závodní motocykly | Foto: Otto Ballon Mierny

Trojnásobný mistr světa ukončil dohady z kuloárů a veřejně oznámil, že po třech letech končí ve stáji West Honda Pons a v příštích dvou sezonách bude řídit nový čtyřtakt Ducati. Jeho novým kolegou bude Troy Bailiss, australská hvězda značky Ducati v Superbicích.

"Byly to krásné a úspěšné tři roky, děkuji Sito Ponsovi, Antonio Cobasovi, Santii Mulerovi a všem mechanikům, kteří pro mě pracovali," prohlásil Capirossi, světový mistr z let 1990, 1991 (125ccm) a 1998 (250ccm).

Stáj Pons zatím neoznámila, kdo Itala nahradí. V týmu tak zatím zůstal Brazilec Alex Barros. "Značka Ducati má mezi Italy veliké jméno, já jsem rád, že mohu své jméno spojit s touto legendou," poznamenal Capirossi, před pěti závěrečnými závody MotoGP celkově osmý.

Jeho nový kolega Bayliss je v MS Superbiků s ducati druhý, jako nejlepší jezdec značky. Na lídra Colina Edwardse s hondou mu zbývá před posledním závodem v Imole jediný bod. "Už se těším na první společné testy s Troyem," dodal Capirossi, který je ve své vlasti spou s Valentinem Rossim a Maxem Biaggim nejpopulárnějším závodníkem motorek.

Karel Fejfar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme