Capriatiová kráčí za obhajobou titulu

Americká tenistka Jennifer Capriatiová postoupila do semifinále Australian Open a bez většího zaváhání zatím kráčí za obhajobou loňského vítězství. V dnešním čtvrtfinále si snadno poradila s Francouzkou Mauresmovou ve dvou setech. V semifinále ji čeká turnajová čtyřka Kim Clijstersová z Belgie, která porazila svou krajanku Heninovou také ve dvou setech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jennifer Capriatiová | Foto: Gotenis

V prvním dnešním čtvrtfinále mužské dvouhry se rozhodlo o postupujícím už po sedmi hrách. Jihoafričan Wayne Ferreira totiž v zápase proti Maratu Safinovi odstoupil kvůli nataženému břišnímu svalu. O poslední volné místo v semifinále bojovali Němec Tommy Haas a Marcelo Rios z Chile. Úspěšnější byl nakonec Haas, který zdolal chilského hráče ve čryřech setech.

Nedařilo se českým zástupcům ve čtyřhře. Ve čtvrtfinále skončil Martin Damm s Němcem Prinosilem i pár Bedáňová - Hrdličková. Ve smíšené čtyřhře dohráli Vízner se Slovenkou Husárovou a Pála s Hrdličkovou. Jiří Novák s Danielou Bedáňovou k zápasu 2. kola proti dvojici Tarango - Grandeová nenastoupili vzhledem k účasti našeho tenisty v semifinále dvouhry.

Výsledky - čtvrtfinále - dvouhra:

Muži: Haas (7-Něm.) - Rios (Chile) 7:6 (7:2), 6:4, 6:7 (2:7), 7:6 (7:5), Safin (9-Rus.) - W. Ferreira (JAR) 5:2, skreč

Ženy: Capriatiová (1-USA) - Mauresmová (7-Fr.) 6:2, 6:2, Clijstersová (4) - Heninová (6-obě Belg.) 6:2, 6:3

Čtyřhra - čtvrtfinále:

Muži: Knowles, Nestor (9-Bah./Kan.) - Damm, Prinosil (13-ČR/Něm.) 6:2, 6:2

Ženy: Raymondová, Stubbsová (1-USA/Austr.) - Bedáňová, Hrdličková (ČR) 7:6 (10:8), 6:4

Smíšená čtyřhra - čtvrtfinále: Bhúpathí, Lichovcevová (2-Ind./Rus.) - Pála, Hrdličková (ČR) 6:1, 6:2, Hill, Visová (Austr./Niz.) - Vízner, Husárová (ČR/SR) 5:7, 6:4, 7:6 (10:6)

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme