Carew zavřel Arsenalu dveře do čtvrtfinále

Fotbalisté Valencie zvítězili v dramatickém utkání osmifinálové skupiny Ligy mistrů nad Arsenalem 2:1 a zajistili si postup do čtvrtfinále. Obě branky španělského týmu vstřelil norský útočník John Carew. Spolu s Valencií postoupil ze skupiny B také Ajax Amsterodam, který uhrál remízu na půdě AS Řím. Ze skupiny A se mezi nejlepší osmičku kvalifikovaly Inter Milán a Barcelona, která už měla postup jistý dříve.

Liga mistrů

Liga mistrů | Foto: UEFA

Londýnský Arsenal si bude jméno norského kanonýra pamatovat hodně dlouho. Stejně jako před dvěma lety se právě John Carew postaral o vyřazení týmu z britských ostrovů. Za hosty skóroval Thierry Henry, ve 49. minutě vyrovnával na 1:1. Právě tento stav by Arsenalu k postupu stačil, ale už za osm minut rozhodl Carew o těsném vítězství Valencie.

Spolu s Valencií postupuje ze skupiny B Ajax Amsterodam v sestavě s českým záložníkem Tomášem Galáskem. Ten se tak po Pavlu Nedvědovi stal druhým Čechem, který si zahraje čtvrtfinále Champions League v letošní sezóně. V posledním vystoupení v osmifinálové skupině uhrál nizozemský klub remízu 1:1 na hřišti AS Řím. Fotbalisté z hlavního města Itálie se tak nedočkali ani na šestý pokus vítězství před vlastním publikem.

Ve skupině A se bojovalo už jen o jednu vstupenku mezi nejlepší osmičku týmu v Evropě. Barcelona si postup zajistila už dříve, trenér Antič ale nechal v Newcastlu odpočívat jen gólmana Bonana a útočníka Saviolu. Angličané měli ještě teoretickou šanci, ale už ve 34. minutě se trefil hostující Kluivert. Motta pak z trestného kopu zajistil katalánskému týmu výhru 2:0.

Stejným výsledkem skončil i duel mezi Leverkusenem a Interem Milán. V sestavě domácích se objevil také Jan Šimák. Inter se musel obejít bez hvězd Vieriho, Recoby a Crespa, ale ani to Italům nevadilo. Mladý Nigerijec Obafemi a Turek Emre zajistili Interu postup do čtvrtfinále.

O složení čtvrtfinálových dvojic se rozhodne v pátek ve 12:30 ve Švýcarsku.