Carolina je krůček od finále Stanley Cupu

V nočním finálovém zápase Východní konference zámořské NHL vyhráli hokejisté Caroliny na ledě Toronta 3:0 a k postupu do finále Stanley Cupu jim stačí jediné vítězství. Na výhře Hurricanes se výrazně podílel i český útočník Jaroslav Svoboda, který vstřelil první branku. Ta byla zároveň jeho první trefou v play off.

Stanley Cup

Stanley Cup

První gól v play off zaznamenal i Svobodův spoluhráč Sami Kapanen, který zvýšil na 2:0 pro Carolinu ve 12. minutě třetí třetiny. Třetí branku dal dvě minuty před koncem utkání v přesilovce pět na tři Ron Francis. Dalším hrdinou byl brankář hostí Arturs Irbe, který kryl 31 střel.

Toronto - Carolina 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky: 20. Svoboda, 52. Kapanen, 58. Francis.

Výsledky předešlých zápasů: 2:1, 1:2 v prodl., 1:2 v prodl. Stav série: 1:3

Karel Vojíř Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít