Časovku vyhrál Botero, Sosenka zklamal

Zlatou medaili v časovce získal kolumbijský cyklista Santiago Botero, který na světovém šampionátu v belgickém Zolderu porazil o osm sekund Michaela Richa z Německa. Třetí skončil Španěl Igor Galdeano. Jediný Čech v závodě Ondřej Sosenka propadl a dojel až na 36. místě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Sosenka | Foto: sosenka.cz

Absence Lance Amrstronga a obhájce titulu Jana Ullricha dala šanci dalším cyklistům. Nejlépe se jí zhostil Kolumbijec Botero, jenž o výhře rozhodl ve druhé polovině 40,4 km dlouhé trati. Stejně jako před dvěma lety skončil stříbrný německý specialista na časovky Rich. Naopak se nedařilo největšímu favoritovi Aitoru Gonzalezovi, který nezískal ani medaili.

Před šampionátem mluvil český závodník Ondřej Sosenka o umístění v první pětici, později ze svých plánů slevil, ale pozice ve čtvrté desítce je velkým zklamáním.

Výsledky: 1. Botero (Kol.) 48:08 (průměr 50,352 km/h), 2. Rich (Něm.) - 8, 3. Galdeano (Šp.) -17, 4. Bodrogi (Maď.) -25, 5. Peschel (Něm.) -33, 6. Millar (Brit.) -35, 7. Gonzalez (Šp.) -1:04, 8. Rogers (Austr.) -1:06, 9. Cancellara (Švýc.) -1:07, 10. Bělochvoščiks (Lot.) -1:15, ...36. Sosenka (ČR) -2:45.

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme