Čechmánek poslal Flyers do čela Východu

Tým zámořské Národní hokejové ligy Philadelphia Flyers se posunul do čela Východní konference. O vítězství Letců na ledě St. Louis v poměru 5:0 se největší měrou podílel brankář Roman Čechmánek, který zlikvidoval všech 30 střel domácích. Dařilo se i dalšímu českému brankáři - Tomáš Vokoun pomohl Nashvillu k vítězství nad Columbusem 1:0 v prodloužení. NHL bude pokračovat ještě čtyřmi hracímy dny, poté se nejlepší hokejisté světa přesunou na olympijský turnaj do Salt Lake City.

Roman Čechmánek

Roman Čechmánek | Foto: Hráči NHL

V Nashvillu, kde o vítězi rozhodla jediná branka, zářil i Vokounův protějšek, gólman Columbusu Marc Denis. Ten si připsal 23 úspěšných zákroků, Vokoun o dva více. Při jedné střelu mu ke druhé nule v této sezóně a šesté v kariéře pomohla tyč. Čechmánek na třetí zápas bez inkasované branky v sezóně potřeboval 30 zákroků. Hráči St. Louis sice ve střelách na branku Philadelphii překonali v poměru 30:23, ale v produktivitě byli jasně lepší hokejisté Flyers 5:0. Vítězné zápasy vychytali i další dva čeští brankáři, kteří jsou v olympijském výběru. Roman Turek zneškodnil 28 střeleckých pokusů Vancouveru a pomohl Calgary k vítězství 4:3. Dominik Hašek pustil z 22 pokusů Ottawy za svá záda jen dva puky a Detroit vyhrál 3:2. New Jersey zdolalo Pittsburgh 2:1 v prodloužení a u obou branek vítězů byli Bobby Holík a Brian Rafalski. Holík v závěrečné třetině srovnal jednobrankový náskok Penguins. Vyhrál vhazování, puk se dostal k Rafalskimu, ten vystřelil a Holík puk z jeho hole tečoval nad levé rameno brankáře Johana Hedberga. V prodloužení si oba hráči Devils role vyměnili. Holík našel Rafalskiho v ideální pozici mezi kruhy, odkud obránce New Jersey prostřelil zápěstím Hedbergovy betony. Blízko ke gólům měli i čeští olympionici v dresu Devils - Patrik Eliáš však netrefil prázdnou branku a pokus Petra Sýkory zastavila tyč. Na druhé straně se trefil do tyče Mario Lemieux, který asistoval Morozovovi na jedinou branku Penguins.

Statistiky:

Boston - Florida 4:1 (2:0, 1:0, 1:1) Branky: 15. Guerin, 16. Samsonov, 36. Murray, 49. Rolston - 41. V. Bure. Střely na branku: 30:24. Diváci: 17.565.

Pittsburgh - New Jersey 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1) Branky: 47. Morozov - 52. Holík, 65. Rafalski (Holík). Střely na branku: 20:41. Diváci: 17.021.

Toronto - Montreal 4:1 (2:0, 1:1, 1:0) Branky: 2. Reichel, 11. Corson (Reichel), 40. Green, 59. Lumme - 32. Berezin. Střely na branku: 46:22. Diváci: 19.425.

Ottawa - Detroit 2:3 (0:0, 2:3, 0:0) Branky: 27. Hossa (Bonk), 37. Alfredsson - 30. a 39. Fjodorov, 22. Duchesne. Střely na branku: 22:26. Diváci: 18.500.

Columbus - Nashville 0:1 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1) Branka: 63. Archipov. Střely na branku: 25:24. Diváci: 18.136.

St. Louis - Philadelphia 0:5 (0:2, 0:0, 0:3) Branky: 9. Therien, 13. Johnsson, 44. Williams, 46. K. Primeau, 56. LeClair. Střely na branku: 30:23. Diváci: 19.931.

Tampa Bay - Washington 2:4 (1:0, 0:3, 1:1) Branky: 16. Prospal, 44. Andreychuk (Kubina) - 24. Zubrus (Kučera), 26. Dahlén, 33. Forbes, 60. Simon. Střely na branku: 21:22. Diváci: 16.675.

Colorado - Chicago 2:3 (2:1, 0:2, 0:0) Branky: 3. Hinote, 10. Sakic (Hejduk) - 9. Amonte, 22. Sullivan, 29. Calder. Střely na branku: 23:21. Diváci: 18.007.

Vancouver - Calgary 3:4 (1:2, 2:0, 0:2) Branky: 18. Sopel, 25. Näslund, 38. Bertuzzi - 13. Ronald Petrovický, 20. Savard, 44. Iginla, 51. Botterill. Střely na branku: 31:29. Diváci: 18.422.

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít