Češi pomohli k vítězství Avalanche

Hokejista Colorada Milan Hejduk dal dva góly v utkání NHL proti New York Ramgers. Lavina i díky němu vyhrála 4:3 v prodloužení. Asistenci za domácí si připsal Jaroslav Hlinka. Za hosty skóroval obránce Michal Rozsíval, dvě asistence si přispal Martin Straka, jednu Jaromír Jágr.

Milan Hejduk

Milan Hejduk | Foto: Hráči NHL

Hokejisté New Jersey otočili na ledě Edmontonu třemi góly v závěrečné třetině vývoj utkání a zvítězili 3:1. Na obratu se gólem a asistencí podílel útočník Patrik Eliáš, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Jeden bod za asistenci si připsal hráč Oilers Aleš Hemský.

Stejné ocenění jako Eliáš získal i obránce Jaroslav Špaček, který pomohl Buffalu k výhře 3:2 nad Philadelphií dvěma asistencemi. O jeden gól Sabers se postaral český útočník Aleš Kotalík.

V souboji Columbusu s Los Angeles se střelecky prosadil Jiří Novotný, který po asistenci Jana Hejdy vyrovnal v závěru druhé třetiny na 1:1. Do útoku Columbusu se po sedmi zápasech vrátil David Výborný, který chyběl kvůli nataženým tříslům. O šesté porážce Kings za sebou rozhodl po 37 sekundách poslední části Nikolaj Žerděv a stanovil skóre na 2:1 ve prospěch Blue Jackets.

Hráči New Yorku Islanders vyhráli na ledě Pittsburghu 4:2, když u první branky Islanders asistoval Josef Vašíček.

Calgary nenavázalo na sérii šesti výher, které zaznamenalo v uplynulých dvou týdnech na ledě soupeřů, a doma podlehlo Dallasu 2:3 v prodloužení.

Columbus - Los Angeles 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) Branky: 38. Novotný (Hejda), 41. Žerděv - 14. Cammalleri. Střely na branku: 35:34. Diváci: 14.034.

Buffalo - Philadelphia 3:2 (1:0, 0:2, 2:0) Branky: 18. Stafford (Špaček), 45. Kotalík (Špaček), 58. Hecht - 23. J. Carter, 23. Lupul. Střely na branku: 35:22. Diváci: 18.690.

Pittsburgh - NY Islanders 2:4 (1:1, 1:1, 0:2) Branky: 19. Christensen, 25. J. Staal - 1. Šatan (Vašíček), 29. Hilbert, 51. Comeau, 52. Hunter. Střely na branku: 26:24. Diváci: 17.008.

Colorado - NY Rangers 4:3 v prodl. (0:1, 2:2, 1:0 - 1:0) Branky: 24. a 28. Hejduk, 49. Svatoš (Hlinka), 62. Wolski - 14. Shanahan, 29. Rozsíval (Jágr, Straka), 30. M. Staal (Straka). Střely na branku: 37:23. Diváci: 16.612.

Edmonton - New Jersey 1:3 (1:0, 0:0, 0:3) Branky: 16. Pitkänen (Hemský) - 45. Eliáš, 46. Gionta (Eliáš), 60. Madden. Střely na branku: 21:33. Diváci: 16.839.

Calgary - Dallas 2:3 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1) Branky: 25. Tanguay, 37. Lombardi - 3. a 61. Ribeiro, 45. Hagman. Střely na branku: 24:23. Diváci: 19.289.

Pavel Tojšl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít