Češi porazili Finy a k obhajobě jim stačí bod

Českým hokejistům se na moskevském Baltika Cupu daří. V dnešním zápase porazili Finsko 3:2 a k obhajobě lońského vítězství jim stačí bod v nedělním souboji s domácím Ruskem. Pokud naši hráči prohrají, vyhraje turnaj Finsko. O své výhře rozhodl český tým ve druhé třetině, kdy vstřelil všechny tři góly.

hokej

První třetinu prohráli naši hokejisté 0:1. V šesté minutě využili Finové přesilovku a zásluhou Tukia se dostali do vedení. Finský brankář Bäckström neměl v úvodní dvacetiminutovce příliš práce. Vstup do druhé třetiny českým hráčům vyšel. Ve 23. minutě vyrazil Bäckström Hejdovu střelu před sebe a Blažek dorážkou vyrovnal. O pětadvacet sekund později se trefil Sup a trenér Aravirta si vzal oddechový čas. V polovině zápasu pak Mikeska zajistil svému týmu dvoubrankový náskok. Finové si poté vytvořili souvislý tlak hlavně díky častým vyloučením českých hokejistů. Naši se ale ubránili i dvojnásobné přesile soupeře. Ve třetí třetině stačil tým ze severu Evropy už jen snížit zásluhou Kauppila.

Ve druhém dnešním zápase porazilo domácí Rusko tým Slovenska 3:1. Slováci tak skončí na turnaji čtvrtí.

Česká republika - Finsko 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Blažek (Hejda), 23. Sup, 31. Mikeska (Kántor) - 6. Tukio (Saarela), 49. Kauppila (Kuhta). Rozhodčí: Bulanov - Makarov, Kamurkin (všichni Rus.). Vyloučení: 10:7. Využití: 1:1. Diváci: 2000

Česká republika: A. Svoboda - Kántor, Tesařík, P. Kadlec, Hejda, Kolařík, Richter, Židlický, Kroupa - Balaštík, Mikeska, Kotrla - Duda, Patera, Moravec - Kratěna, T. Blažek, Sup - Kucharczyk, Marek, Pletka. Trenéři: Slavomír Lener, Vladimír Růžička a Antonín Stavjaňa

Finsko: Bäckström - Hulkkonen, Peltonen, Kukkonen, Mikkola, Söderholm, Tukio, Mäntylä, Saravo - Somervuori, Santala, A. Miettinen - Kuhta, Kauppila, Pärssinen - Saarela, Tähtinen, Pihlman - Vihko, Kuki, Pesonen. Trenér Hannu Aravirta