Česi prohráli v baráži o světový šampionát s Belgií 0:1

Naši fotbalisté prohráli v prvním barážovém utkání o postup na mistrovství světa v Bruselu s Belgií 0:1. Gól dal ve 29. minutě Verheyen. Celý druhý poločas hrál český tým bez vyloučeného Řepky. Ve středeční odvetě v Praze na Letné potřebuje pro postup vyhrát alespoň o dvě branky.

utkání Belgie-Česká republika

utkání Belgie-Česká republika | Zdroj: ČTK

Utkání sledoval reportér Radiožurnálu Miroslav Bureš.

00:00 / 00:00

M. Bureš: Průběh utkání

Reprezentační trenér Jozef Chovanec vsadil po dlouhé době na hru s jediným útočníkem a na hrot poslal jen Baroše. Doufal, že zesílená pětičlenná záloha ovládne střed hřiště, ale nepředpokládal, že jeho svěřenci předvedou tolik zkažených přihrávek.

Výsledek:

Belgie - Česká republika 1:0 (1:0)

Branka: 29. Verheyen. Rozhodčí: Meier - Züger, Rausis (Švýc.). ŽK: Van Meir, Sonck. ČK: 42. Řepka. Diváci: 42.000.

Belgie: De Vlieger - Deflandre, Clement, Van Meir, Van Kerkhoven - Vermant, Simons, Walem, Goor - Verheyen, Sonck (80. Van Houdt).

ČR: Srníček - Grygera (30. Ujfaluši), Novotný, Řepka, Jankulovski - Poborský, Jarošík, Nedvěd, Hašek, Šmicer (46. Hübschman) - Baroš (66. Lokvenc).

Vladimír Vokál, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít