Češi se v San Marinu prosadili až po přestávce

Sedmačtyřicet minut trvalo českým fotbalistům, než poprvé překonali brankáře San Marina Simonciniho. V letošním závěrečném utkání v kvalifikaci mistrovství světa vyhráli na hřišti outsidera třetí kvalifikační skupiny 3:0 a v tabulce se posunuli na druhé místo o dva body za Slovensko. Střelecky se na stadionu v Serravalle prosadili Kováč, Pospěch a Necid, který nastoupil v reprezentačním áčku poprvé.

Tomáš Necid

Tomáš Necid | Zdroj: ČTK

Utkání mělo podobný průběh jako souboj před rokem na stejném místě. Domácí bránili v jedenácti hráčích a čeští fotbalisté měli velké problémy dostat se před soupeřovu branku a celý první poločas se trápili. Navíc Sionko s Barošem neproměnili vyložené šance. První šanci si národní tým vytvořil až v 16. minutě, do té doby nepředvedl žádnou vydařenou akci. První střelu na branku vyslal až po více než dvaceti minutách Ujfaluši, proti které výborně zasáhl brankář Simoncini. Ve 36. minutě se Baroš dostal až před brankáře, ale neprostřelil ho.

To, co se v prvním poločase nepovedlo útočníkům, za ně zařídili těsně po přestávce defenzivní hráči. Kováč nejprve hlavou usměrnil za pomoci tyče do branky centr z přímého kopu a na 2:0 zvýšil střelou z hranice šestnáctky Pospěch, který se tak dočkal svého prvního reprezentačního gólu. Češi měli trvalou převahu, ale své šance neproměnili. Až sedm minut před koncem se prosadil devatenáctiletý Necid, který nastoupil v reprezentačním áčku poprvé v životě.

San Marino - Česká republika 0:3 (0:0)

Branky: 47. Kováč, 54. Pospěch, 83. Necid. Rozhodčí: Kaasik - Multi, Vinogradov (všichni Est.). ŽK: Vanucci - Fenin. Diváci: 1500

San Marino: A. Simoncini - Michele Marani (81. Cibelli), Bacciochi, D. Simoncini, Della Valle, Vanucci - Bonini, Muccioli (70. Andreini), M. Vitaioli (88. Rinaldi), Berretti - Manuel Marani. Trenér: Mazza

Česká republika: Zítka - Pospěch, Ujfaluši, Rozehnal, Jankulovski - Sionko, Polák (70. Jarolím), Kováč, Šírl - Baroš (81. Bednář), Fenin (66. Necid). Trenér: Rada