Češi skončili na Euro Hockey Tour poslední

Českými hokejovými hrami skončila série čtyř turnajů Euro Hockey Tour. V obou případech skončili na prvním místě Rusové. V generálce na mistrovství světa 2010 skončili na turnaji v Liberci čeští hokejisté na druhém místě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lední hokej (ilustrační foto) | Foto: Jiří Hošek

V dnešním utkání porazili Finsko 4:3 po prodloužení. O vítězný gól se postaral hned po 38 sekundách nastavení Jakub Klepiš po nahrávce Jágra. Dalšíma dvěma góly se blýskl Jan Marek.

Jediný tým s kterým si Češi nevěděli rady byli vítězní Rusové. Vyhecovaný souboj nakonec nedohrál Karer Rachůnek, který dostal za šarvátku trest na 5 minut a do konce utkání. Sborná souboj vyhrála 4:3 a potvrdila tím výbornou formu před šampionátem.

A přestože Češi skončili na tomto turnaji druzí, ani první místo by jim nepomohlo k lepšímu místu v EHT, kde doposavad předváděli nepříliš povedené výkony. Konečnou nominaci na mistrovství světa ve Švýcarsku ohlasí Vladimír Růžička v pondělí dopoledne.

Konečná tabulka českých hokejových her: 1.Rusko 6 2.Česko 5 3.Finsko 5 4.Švédsko 2 Konečná tabulka Euro Hockey Tour: 1.Rusko 28 2.Finsko 16 3.Švédsko 15 4.Česko 13

Pavel Tojšl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme