Češi skončili na Euro Hockey Tour poslední

Českými hokejovými hrami skončila série čtyř turnajů Euro Hockey Tour. V obou případech skončili na prvním místě Rusové. V generálce na mistrovství světa 2010 skončili na turnaji v Liberci čeští hokejisté na druhém místě.

lední hokej (ilustrační foto)

lední hokej (ilustrační foto) | Foto: Jiří Hošek

V dnešním utkání porazili Finsko 4:3 po prodloužení. O vítězný gól se postaral hned po 38 sekundách nastavení Jakub Klepiš po nahrávce Jágra. Dalšíma dvěma góly se blýskl Jan Marek.

Jediný tým s kterým si Češi nevěděli rady byli vítězní Rusové. Vyhecovaný souboj nakonec nedohrál Karer Rachůnek, který dostal za šarvátku trest na 5 minut a do konce utkání. Sborná souboj vyhrála 4:3 a potvrdila tím výbornou formu před šampionátem.

A přestože Češi skončili na tomto turnaji druzí, ani první místo by jim nepomohlo k lepšímu místu v EHT, kde doposavad předváděli nepříliš povedené výkony. Konečnou nominaci na mistrovství světa ve Švýcarsku ohlasí Vladimír Růžička v pondělí dopoledne.

Konečná tabulka českých hokejových her: 1.Rusko 6 2.Česko 5 3.Finsko 5 4.Švédsko 2 Konečná tabulka Euro Hockey Tour: 1.Rusko 28 2.Finsko 16 3.Švédsko 15 4.Česko 13

Pavel Tojšl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít