Češi udolali na Baltice Švédy v nájezdech

Brankově nepříliš bohatý byl úvodní zápas české hokejové reprezentace na moskevském Baltika Cupu. Naše mužstvo porazilo národní výběr Švédska 2:1 až po samostatných nájezdech, protože po šedesáti minutách hry byl stav zápasu nerozhodný 1:1. Jediný český gól ze hry vstřelil v 20. minutě Jaroslav Balaštík, který pak proměnil i rozhodující nájezd. Velkou oporou v brance byl pardubický Adam Svoboda.

fanoušci (hokejoví)

Svěřenci trenéra Lenera vstoupili do zápasu nebojácně a s elánem a hned v úvodu si vytvořili převahu. K té jim pomohla i dvě vyloučení Švédů, která však nedokázali využít. Zatímco brankář Lundqvist si tedy na nedostatek práce nemohl stěžovat, jeho protějšek Svoboda si 'sáhl' poprvé na puk až v šesté minutě, když vyrazil lapačkou Hannulovu střelu z úhlu. Seveřané poté setřásli únavu z pondělního zápasu proti Rusku a začali být v ofenzívě nebezpeční. Navíc se jim podařilo využít hned první přesilovou hru za příliš mnoho hráčů na ledě. Od mantinelu odražený puk za Svobodova záda sklepl pohotově Sundin. Vyrovnat mohl vzápětí Moravec, ale stejně jako ö chvíli později Balaštík neuspěl. Výbornou individuální akci předvedl Hannula, jenž se protlačil sám před českého gólmana, ale přesně zakončit nestačil. To se naopak povedlo Balaštíkovi, jenž 37 vteřin před první sirénou zamířil přesně. Zápas skončil po normální hrací době nerozhodně a muselo se prodlužovat. V nastavené pětiminutovce nevyužili Švédové přesilovou hru při Dudově vyloučení a rozhodnout tak musely penalty. Moravec první nedal, stejně jako Kahnberg. Poté se však prosadil Balaštík, a když Davidsson mířil vedle, bylo rozhodnuto.

Česká republika - Švédsko 2:1 po samostatných nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Balaštík (Mikeska), rozhodující nájezd Balaštík - 11. R. Sundin (Magnus Johansson). Rozhodčí: Bulanov - Gorděnko, Kiselev (všichni Rus.). Vyloučení: 10:9. Využití: 0:1. Diváci: 1200.

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít