Češi v dresu Pittsburghu zářili

Pět českých hokejistů bodovalo ve čtvrtečním zápase zámořské NHL a pomohlo tak k vítězství Pittsburghu 6:1 nad New York Rangers. Jan Hrdina a Michal Sivek si připsali dva body za branku a nahrávku, Michal Rozsíval vstřelil jeden gól. Martin Straka asistoval dvakrát, Milan Kraft jednou. Vítězně skončil zápas i pro Čechy z Ottawy. Martin Havlát a Karel Rachůnek pomohli Senátorům jednou asistencí k výhře 3:2 nad Buffalem. Brankář vítězů Martin Prusek pochytal dvacet střel.

Martin Straka

Martin Straka | Foto: Hráči NHL

V západní konferenci se prosadil útočník Colorada Milan Hejduk. Jednou skóroval a jednou nahrával v zápase se St.Louis, k výhře to však nestačilo a jeho Laviny tak nakonec prohrály 2:3. Obránce Vancouveru Marek Malík vstřelil v zápase s Edmontonem v 50. minutě gól ve vlastním oslabení, kterým zvýšil náskok Canucks na 3:1. Pro bývalého hráče Caroliny to byla teprve druhá branka v sezoně. Vancouver nakonec zvítězil 4:2. Na straně poražených jednou asistoval Aleš Píša. Dramaticky se vyvíjelo utkání v Los Angeles. Phoenix třikrát vyrovnal skóre utkání a podle pravidla náhlé smrti v prodloužení zápas ukončila po třech minutách a čtrnácti vteřinách nastaveného času až trefa Brada Chartranda, která rozhodla o těsné výhře Kings 4:3. U vítězné branky asistoval Jaroslav Modrý.

Výsledky:

Los Angeles - Phoenix 4:3 v prodl. (2:2, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 2. Cammalleri, 9. Smolinski, 30. Schneider, 64. Chartrand (Modrý) - 7. Johnson, 14. Briere, 54. Radivojevič. Střely na branku: 28:36. Diváci: 18.738.

San Jose - Anaheim 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Branky: 23. a 31. Nolan, 39. Sturm, 58. Selänne - 39. Cullen. Střely na branku: 28:21. Diváci: 17.496.

Edmonton - Vancouver 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 28. York, 55. Chimera (Píša) - 10. Morrison, 40. Bertuzzi, 50. Malík, 60. Lidgren. Střely na branku: 26:19. Diváci: 16.839.

Chicago - Minnesota 2:2 po prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 23. Berezin, 44. Fleury - 32. Walz, 35. Veilleux (Kuba). Střely na branku: 24:26. Diváci: 18.863.

Nashville - Dallas 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 9. Timonen, 47. Hartnell, 47. Legwand - 25. Turgeon. Střely na branku: 33:21. Diváci: 13.335.

St.Louis - Colorado 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky: 25. a 53. Demitra, 33. Mellanby - 14. Hejduk, 60. Tanguay (Hejduk). Střely na branku: 15:20. Diváci: 19.868.

Detroit - Columbus 4:2 (3:1, 0:0, 1:1)
Branky: 3. a 12. Holmström, 18. Wooley, 60. Hull - 9. a 43. Sillinger. Střely na branku: 35:26. Diváci: 20.058.

Buffalo - Ottawa 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)
Branky: 9. Tallinder, 14. Dumont - 16. Arvedson, 19. White (Havlát), 24. Alfredsson (Rachůnek). Střely na branku: 22:23. Diváci: 12.677.

New York Rangers - Pittsburgh 1:6 (1:3, 0:2, 0:1)
Branky: 14. Messier - 7. Lemieux (Straka, Hrdina), 15. Hrdina, 17. McKenna (Kraft, Sivek), 29. Sivek, 32. Rozsíval (Straka), 59. W. Primeau. Střely na branku: 24:22. Diváci: 18.200.

Jana Niklová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít