Češi vyburcovali Detroit k obratu

V pondělí se v zámořské NHL hrál pouze jediný zápas. Hokejisté New York Rangers hostili Detroit, a ačkoliv po první třetině vedli 3:1, nevydařil se jim konec utkání a prohráli 3:4. Ve třetí třetině totiž zavelel k obratu český útočník Jiří Hudler, na 3:3 vyrovnal Robert Lang a výhru pro Detroit zajistil Švéd Henrik Zetterberg. V brance vítězů odchytal celý zápas Dominik Hašek a připsal si 17 zákroků.

NHL | Foto: NHL.com

Na porážce Rangers nic nezměnila ani snaha českých hokejistů v řadách týmu z Manhattanu. Češi asistovali u všech třech gólů domácích. Na první branku nahrával Petr Průcha, na druhé se podíleli Martin Straka a Karel Rachůnek a u třetí asistoval obránce Michal Rozsíval.

Detroit díky vítězství zůstává stále na čtvrtém místě v západní konferenci. New York Rangers jsou naopak mimo postupové pozice do play off. Rangers jsou na jedenácté příčce ve východní konferenci a na osmé postupové místo ztrácejí pět bodů.

Pondělní utkání NHL:

New York Rangers - Detroit 3:4 (3:1, 0:0, 0:3)

Branky: 3. Shanahan (Průcha), 3. Nylander (Straka, Rachůnek), 15. Marcel Hossa (Rozsíval) - 8. Dacjuk, 43. Hudler, 51. Lang, 53. Zetterberg. Dominik Hašek odchytal za Detroit celý zápas, z 20 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 85 procent. Střely na branku: 20:26. Diváci: 18.200.

Ivana Paulová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít