Češi zařídili Nashvillu důležitou výhru

Hokejisté Nashvillu získali důležité dva body v boji o účast v play off NHL. Díky výhře 3:2 nad San Jose se dostali do postupové osmičky Západní konference. Na výhře se výrazně podíleli útočníci Radek Bonk s Martinem Eratem, kteří shodně zaznamenali gól a přihrávku.

NHL

NHL | Foto: NHL.com

Predátorům se povedl dokonalý obrat proti jednomu z nejlepších týmů letošního ročníku NHL San Jose. Ve 24. minutě prohrávali 0:2, ale poté během dvou minut a 38 sekund otočili skóre a vedení 3:2 už udrželi. Nejprve skóroval Radek Bonk po přihrávce Erata, který o dvě minuty později sám vyrovnal. O vítězství rozhodl Greg Zanon po asistenci Bonka. Ten byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Nashville vystřídal na osmém místě Západní konference Edmonton, který prohrál ve Phoenixu 2:3 a zaznamenal třetí porážku v řadě. Oba góly Oilers vstřelili čeští útočníci - Aleš Kotalík a Aleš Hemský, který si navíc připsal i přihrávku. Vítěznou branku Phoenixu dal po asistenci Petra Průchy Martin Hanzal.

Premiérové účasti v play off NHL se přiblížil Columbus. Na domácím ledě porazil Calgary vysoko 5:0 a před devátým Edmontonem má už šestibodový náskok. Desáté čisté konto v sezóně uudržel brankář Blue Jackets Steve Mason. Po jedné asistenci si připsali Češi Jakub Voráček s Janem Hejdou. Vidět byl i obránce Rostislav Klesla, který po pěstní bitce s Toddem Bertuzzim inkasoval trest na pět minut.

Premiérového gólu v NHL se dočkal známý český bitkař David Kočí. Spolu s krajanem Lukášem Krajíčkem dali oba góly Tampy Bay, která ale nakonec prohrála v Montrealu 2:3 v prodloužení. Rozhodující branku vstřelil ve druhé minutě nastavení kapitán Canadiens Saku Koivu po nahrávce Tomáše Plekance.

Montreal si na osmém místě Východní konference udržel dvoubodový náskok před Floridou, která zvítězila ve Philadelphii 4:2. Po jedenácti zápasech dostal v brance Panterů přednost před Tomášem Vokounem Craig Anderson. Ten zlikvidoval 40 střel a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na výhře Floridy se gólem podílel útočník Radek Dvořák.

Philadelphia Flyers - Florida Panthers 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)

Branky: 35. Carter, 40. Hartnell - 12. Stillman, 35. Dvořák, 43. McLean, 60. Booth. Střely na branku: 42:28. Diváci: 19.631

Atlanta Trashers - New York Rangers 5:4 po sam. nájezdech (0:1, 2:3, 2:0 - 0:0)

Branky: 54. a rozh. nájezd W hite, 27. Vjačeslav Kozlov, 40. Kovalčuk, 44. Armstrong - 19. Žerděv, 32. Antropov, 33. Drury, 38. Näslund. Střely na branku: 30:27. Diváci: 13.157

Columbus Blue Jackets - Calgary Flames 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Branky: 13. a 42. Jason Williams, 4. Malhotra, 24. Torres, 35. Umberger (Voráček, Hejda). Střely na branku: 36:33. Diváci: 16.327

Phoenix Coyotes - Edmonton Oilers 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)

Branky: 4. Lombardi, 32. Klee, 35. Hanzal (Průcha) - 51. Kotalík (Hemský), 51. Hemský. Střely na branku: 23:28. Diváci: 14.337

Nashville Predators - San Jose Sharks 3:2 (0:1, 3:1, 0:0)

Branky: 28. Bonk (Erat), 30. Erat, 31. Zanon (Bonk) - 16. Pavelski, 24. Setoguchi (M. Michálek). Střely na branku: 33:31. Diváci: 16.562

St. Louis Blues - Vancouver Canucks 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)

Branky: 24. Oshie, 26. Backes (R. Polák), 43. Perron, 60. McDonald - 5. Pyatt, 30. Burrows. Střely na branku: 32:23. Diváci: 19.250

Dallas Stars - Los Angeles Kings 0:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branka: rozh. nájezd Justin Williams. Střely na branku: 29:30. Diváci: 16.908

Montreal Canadiens - Tampa Bay Lightning 3:2 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)

Branky: 12. Kovaljov, 26. Latendresse, 62. Koivu (Plekanec) - 51. Kočí, 55. Krajíček. Střely na branku: 36:19. Diváci: 21.273