Češi zvládli i druhý přípravný zápas na jedničku

Českým hokejistům se v přípravě na světový šampionát v Praze a Ostravě zatím daří na výbornou. Po osmigólové výhře nad Francií si v Moskvě poradili s Ruskem 5:1 a přiblížili se zisku bronzových medailí v Euro Hockey Tour. Odveta se hraje v neděli v Ostravě.

hokej

hokej

V sestavě české reprezentace se objevilo osm legionářů v čele s Jaromírem Jágrem, který nastoupil v útoku s Martinem Strakou a Janem Hlaváčem. Rusové byli v první třetině aktivnější, ale zradila je koncovka. Pozorně chytajícího Čechmánka neuměli ničím překvapit a ve druhé dvacetiminutovce se dočkali trestu. Jaroslav Bednář, Michal Mikeska a Martin Straka zajistili českému týmu vedení 3:0. Podobný obrázek nabídla také závěrečná třetina. Domácí sborná se v útoku trápila a jediný gól vstřelili až minutu před koncem zásluhou Nikolaje Pronina. Mezitím ale skórovali Josef Vašíček a podruhé v zápase Martin Straka, takže nakonec Česká republika zvítězila v Rusku 5:1.

Rusko - Česká republika 1:5 (0:0, 0:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 59. Pronin - 22. Bednář (Čáslava), 32. Mikeska (Vašíček, Duda), 38. Martin Straka, 48. Vašíček (Mikeska), 50. Martin Straka (Klepiš)
Rozhodčí: Henriksson (Fin.) - Anisimov, Kamurkin (oba Rus.)
Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1
Diváci: 4800

Rusko: Fomičev - Bykov, Juškjevič, Proškin, Turkovskij, Guskov, Kalinin, Skopincev, Kondratěv - Antipov, Bucajev, Kovalčuk - Zelepukin, Zinovjev, Ovečkin - M. Afinogenov, Baškirov, A. Morozov - Pronin, Jemeljejev, Mozjakin. Trenér: Viktor Tichonov, Vladimir Jurzinov

Česká republika: Čechmánek - Škoula, Hejda, K. Rachůnek, Hamr, Malinský, Melichar, Čáslava - Průcha, Dopita, Bednář - Jágr, Martin Straka, Hlaváč - Duda, Vašíček, Mikeska - Klepiš, J. Hlinka, Koukal - Olesz. Trenéři: Slavomír Lener, Antonín Stavjaňa

Aleš Procházka, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít