Češi zvládli vstup do kanadského šampionátu

Čeští hokejisté zvládli vstup do mistrovství světa v Kanadě. V Quebeku porazili Dánsko 5:2. Dánové sice vedli už po 36 sekundách zápasu, ale český tým poté skóre otočil. Dva góly dal Vrbata, po jednom přidali Kotalík, Irgl a Hejda. Dalším soupeřem národního týmu bude v neděli od 19 hodin našeho času Rusko.

Česko - Dánsko, hokej MS Kanada

Česko - Dánsko, hokej MS Kanada | Zdroj: ČTK

Dánové zaskočili české hokejisty hned po půlminuté zápasu, kdy se střelou od modré čáry prosadil obránce Lassen. Češi se vzpamatovali po osmi minutách, při signalizovaném vyloučení přihrál Kaberle Vrbatovi a útočník Phoenixu vyrovnal. O šest minut později otočil skóre v přesilovce Kotalík. Další nápor ale čeští hokejisté nezužitkovali a Dánové se dočkali v 18. minutě vyrovnání. Hansen přešel přes Michálka i Kaberleho a zajistil nerozhodný stav po úvodní třetině.

Ve druhé třetině už čeští hokejisté potvrdili roli favorita a zlomili dánský odpor. Ve 25. minutě se podruhé v zápase prosadil Vrbata a o sedm minut později pojistil vedení Irgl. V úvodu závěrečné části na pět minut odstoupil po zásahu hokejkou do obličeje ze hry obránce Michálek. Český tým měl nadále převahu, ale dlouho se mu nedařilo zvýraznit brankový rozdíl. Devět minut před koncem ale Hanzal přihrál Hejdovi a ten zvýšil na 5:2. Skóre mohl zvýraznit Klepiš, ale neproměnil trestné střílení nařízené za faul na Hanzala. Mezitím zlikvidoval Hnilička Greenovu možnost.

Zápasy českých reprezentantů bude Radiožurnál z dějiště mistrovství světa v Kanadě přenášet živě. Program šampionátu si můžete prohlédnout na internetových stránkách Radiožurnálu.

Uspějí naši hokejisté na MS? Hlasujte v naší anketě!

Česká republika - Dánsko 5:2 (2:2, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Vrbata (T. Kaberle, Hanzal), 14. Kotalík (Vrbata, Kuba), 25. Vrbata (Fleischmann), 32. Irgl, 51. Hejda (Hanzal, Vrbata) - 1. Lassen (Damgaard, Hansen), 19. Hansen. Rozhodčí: Looker, Sterns - Feola (všichni USA), De Hann (Kan.). Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 8369

Česká republika: Hnilička - Z. Michálek, T. Kaberle, Kuba, Hejda, Židlický, Čáslava - Eliáš, Krejčí, Erat - Vrbata, Hanzal, Fleischmann - Kotalík, Novotný, Klepiš - Irgl, Rolinek. Trenéři: Alois Hadamczik, Josef Paleček a František Musil

Dánsko: Hirsch - Damgaard, Lassen, D. Nielsen, Andreasen, Boedker, Dahlmann, Mads Bech Christensen - Degn, Regin, Hansen - Green, Madsen, K. Staal - Hardt, Eller, Kjaergaard - Nordby-Andersen, Mads Christensen (21. Lykkeskov), Olsen. Trenéři: Mike Sirant, Mats Mejdevi, Stefan Lunner, Ken Babey