České biatlonistky skončily ve čtvrté desítce, Ruska Pylevová měla pozitivní dopingový test

Biatlonistky absolvovaly sprinterský závod na 7,5 kilometru. České reprezentantky si ve sprintu vedly lépe než v pondělním závodě na 15 kilometrů, ale ani dnes se žádná z nich nedostala do první třicítky. Na start se nepostavila stříbrná medailistka ze závodu na 15 kilometrů Ruska Olga Pylevová, která má pozastavenou činnost kvůli dopingu.

Biatlon

Biatlon | Foto: Torino 2006

Pylevová měla pozitivní A i B test, v jejím vzorku se objevila zakázaná stimulující látka carphedon. V případě prokázání viny bude Pylevová vyloučena z her a patrně přijde o medaili. Pokud by se tak stalo, na druhou příčku by se posunula Němka Martina Glagowová a její bronz by zdědila Ruska Albina Achatovová.

Překvapivou vítězkou dnešního závodu se stala Francouzka Florence Baverelová-Robertová, která do dneška nevyhrála jediný závod a ve Světovém poháru se objevovala kolem 20. místa. Dnes předvedla čistou střelbu i potřebnou rychlost. Druhá skončila Švédka Anna Carin Olofssonová, třetí místo obsadilo druhé překvapení závodu, Ukrajinka Lilia Jefremovová. Obhájkyně zlata ze Salt Lake City Kati Wilhelmová byla sedmá, vítězka prvního závodu žen Ruska Světlana Išmuratovová dnes skončila až na 10. místě.

Nejlepší z Češek byla na 32. místě Lenka Faltusová, která sice trefila všechny terče, ale špičce nestačila rychlostně. Kateřina Holubcová obsadila 39. místo, 43. skončila Zdenka Vejnarová. Magda Rezlerová byla až 61.

Výsledky - sprint (7,5 km):

1. Baverelová-Robertová (Fr.) 22:31,4 (0 tr. kol), 2. Olofssonová (Švéd.) -2,4 (1), 3. Jefremovová (Ukr.) -6,6 (0), 4. Achatovová (Rus.) -8,8 (0), 5. Zubrilovová (Běl.) -9,1 (0), 6. Baillyová (Fr.) -11,6 (2), 7. Wilhelmová (Něm.) -18,4 (1), 8. Nazarovová (Běl.) -21,8 (0), 9. Zajcevová -34,4 (0), 10. Išmuratovová (obě Rus.) -38,9 (1), 11. Liou Sian-jing (Čína) - 46,1 (1), 12. Poiréeová (Nor.) -48,6 (2), 13. Ponzaová (It.) - 55,8 (1), 14. Perettová (Fr.) a Gregorinová (Slovin.) obě -59,8 (0), ...16. Halinárová -1:01,4 (0), 27. Mihoková 1:38,5 (1), 29. Pavkovčeková (všechny SR) -1:39,7 (0), 32. Faltusová (ČR) -1:45,5 (0), 38. Murínová (SR) -2:00,7 (1), 39. Holubcová -2:01,9 (1), 43. Vejnarová -2:15,0 (2), 61. Rezlerová (všechny ČR) -3:35,3 (2).

Tereza Jandová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít