České Budějovice dál vládnou extralize

Hokejisté Českých Budějovic vyhráli v předehrávce 47. kola O2 extraligy v Kladně 4:1. V čele tabulky mají devítibodový náskok před pražskou Slavií, která má páteční duel s Litvínovem k dobru.

HC Mountfield České Budějovice

HC Mountfield České Budějovice | Foto: Telefónica O2

První třetina patřila jednoznačně hostům, kteří byli za svůj velmi dobrý výkon po zásluze odměněni vedoucím gólem. Ten dal v 15. minutě Mertl, když se trefil z kruhu pro vhazování.

Druhá třetina už vyšla domácím mnohem lépe, alespoň co se týká samotné hry. Proti vyrovnání byl totiž výborně chytající Roman Turek. Dvakrát mu navíc pomohla tyčka, nejprve při nájezdu Bělohlava s Kallou v oslabení Kladna a poté při šanci Patery.

Bodové naděje domácích definitivně uťaly dva slepené góly v úvodu poslední třetiny. Nejprve se ve 44. minutě prosadil Sailer, o necelé dvě minuty později přidal gól Kůrka. Kladenští se dostali ke slovu až za stavu 0:3, v 52. minutě skóroval Zdeněk Nedvěd. Jakékoli naděje ale vzal Kladnu v 54. minutě Toman.

Geus Okna Kladno - Mountfield České Budějovice 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 52. Z. Nedvěd (Ševc) - 15. Mertl (Hřebejk), 44. Sailer (Kůrka), 46. Kůrka (Šimánek), 54. Toman (V. Hübl). Rozhodčí: Minář - Hlavatý, Gebauer. Vyloučení: 5:8, navíc Hudec (České Budějovice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 2470

Kladno: Orct - Nádašdi, Hájek, Trončinský, M. Štěpánek, Ševc, Šmach - Diviš, Patera, Martin Procházka - Z. Nedvěd, Gardoň, Kuchler - Horna, Kalla, Bělohlav - Rudovský, Čurilla, Tomajko. Trenéři: Müller a Kasík

České Budějovice: Turek - Mucha, Gřegořek, Sičák, Frolo, Toman, Vydarený, Macháček - Gulaš, Mertl, Hřebejk - Kůrka, Šimánek, Sailer - L. Květoň, V. Hübl, Kotrla - Hudec, Vak, Veselý. Trenéři: Jandač a M. Černý