České Budějovice rozstřílely Vítkovice 6:0

První tým O2 extraligy porazil ve 46. kole Vítkovice 6:0. Jihočeši si tak i nadále drží šestibodový náskok před druhou Slavií. Ta porazila trápící se Pardubice 5:2. Moeller se tak vzdálil play-off na 8 bodů. Naopak kladenští hokejisté se přiblížili přímému postupu. Středočeši totiž doma porazili Spartu 3:2 po samostatných nájezdech.

O2 Extraliga

O2 Extraliga | Foto: O2 ELH

Mountfield České Budějovice - Vítkovice Steel 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)

O vítězství domácích 6:0 rozhodla jejich větší produktivita. V 11. minutě skóroval Hübl, na 2:0 zvýšil Kůrka, třetí gól přidal Gulaš. O další góly se podělili Kůrka, Veselý a Květoň.

Branky a nahrávky: 11. V. Hübl (Toman), 18. Kůrka (Šimánek), 24. Gulaš (Hřebejk), 44. Kůrka (Gřegořek), 47. Veselý (Vak), 49. L. Květoň (Sičák). Rozhodčí: Pešina - Čížek, Prchal. Vyloučení: 9:10. Využití: 3:0. Diváci: 5731

Slavia Praha - Moeller Pardubice 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)

Domácí zvítězili 5:2, povedl se jim úvod zápasu a v 8. minutě už byl stav 2:0. Pardubičtí potom doplatili na špatně hrané přesilovky. Bojovali sice i ve chvíli kdy prohrávali 1:4, ovšem pražané už nepustili režii ze svých rukou.

Branky a nahrávky: 5. Rataj (Micka), 8. Bednář z trestného střílení, 17. Vondrka (Němeček), 27. V. Růžička ml. (Drtina), 55. Micka (Klepiš) - 10. Pucher (Snopek), 42. Nakládal (Pucher). Rozhodčí: Husička - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 6:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 8087

Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Oceláři v pokračujícím boji o play-off hráli viditelně soustředěně a zodpovědně a vyplatilo se. Ve Werk aréně měli téměř po celé utkání převahu. Po dvou třetinách vedli zaslouženě 3:1 a svůj náskok pak v závěrečném dějství ještě navýšili.

Branky a nahrávky: 6. Tomík (Štefanka), 20. Martynek (P. Barinka), 35. Hampl (Steber), 47. D. Seman (D. Moravec) - 14. Jiruš (Pletka). Rozhodčí: Šindler - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 11:11, navíc Malec (Třinec) 10 minut. Využití: 3:0. Diváci: 2959

Energie Karlovy Vary - RI Okna Zlín 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Západočeši na svém ledě prohráli 2:5. Domácí si sice mohli častěji zblízka prohlédnout brankáře soupeře, ale hosté byli při svých návštěvách v útočném pásmu mnohem efektivnější. Utkání rozhodly dvě zlínské branky v prostřední třetině, které padly v rozmezí 21 vteřin a které hostům zajistily dvougólové vedení.

Branky a nahrávky: 29. Skladaný (Bílek), 57. Skuhravý (Mudroch) - 20. Balaštík (Andrašovský), 35. M. Pšurný (Vosátko), 36. Rachůnek (Leška), 58. M. Pšurný (Balán), 60. Kubiš (Balaštík). Rozhodčí: Homola - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. Diváci: 3260

Geus Okna Kladno - Sparta Praha 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)

Dělba bodů po šedesáti minutách nadprůměrnému utkání slušela. Navíc se po výsledku 3:2 v nájezdech radovalo Kladno. Pět tisíc diváků vidělo ofenzivní hokej se spoustou šancí na obou stranách. Výborní gólmani Orct a Duba měli ale většinou navrch. V nájezdech se blýskl zajímavým kouskem střídající Kopřiva, který sebral v poslední sérii naději Tonovi.

Branky a nahrávky: 8. Patera (Ševc), 44. Tomajko (Čurilla), rozhodující sam. nájezd Kalla - 21. Ton (Černošek), 40. Ton (Netík). Rozhodčí: Šír - Kabourek, Bejček. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 5023

Litvínov - Lasselsberger Plzeň 2:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)

Litvínov po sedmi výhrách poprvé padl, Plzni podlehl 2:3 po samostatných nájezdech. Severočeši přitom v 10. minutě vedli už o dva góly. Kolem druhé přestávky, ale západočeši srovnali. Vítězný gól padl až při samostatných nájezdech, dal ho Šindel.

Branky a nahrávky: 3. Švarný (J. Černý), 10. Lukeš (Jánský) - 39. Cartelli (Šindel), 44. Vlasák (Vampola), rozhodující sam. nájezd Šindel. Rozhodčí: Minář - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:0. Diváci: 6435

Znojemští Orli - Slovan Ústečtí Lvi 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Znojemští potvrdili úlohu favorita a porazili poslední tým tabulky 5:2. První dvě třetiny to ale na přesvědčivou výhru Orlů nevypadalo. Skóre bylo dlouho nerozhodné a hra nemohla diváky příliš nadchnout. Rozhodující zlom přišel v úvodu třetí části hry, kdy domácí během jedné minuty dvakrát skórovali a učinili tím jednoznačný ráz zbytku utkání.

Branky a nahrávky: 7. J. Svoboda (Tesařík), 40. Selingr (Jareš), 43. Kucharczyk (Tesařík), 44. R. Procházka (J. Svoboda), 56. Selingr - 19. J. Evan (Špirko), 57. Klobouček (Zeman). Rozhodčí: Mikula - Hlavatý, Gebauer. Vyloučení: 8:5, navíc Švrček - Šaffer oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 2635

Pavel Tojšl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít